Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » LED-es lámpa (spot) VS. Sima...

LED-es lámpa (spot) VS. Sima spot. Melyik a jobb? Tudom hogy sokkal sokkal energia takarékosabb a led, és tovább él, bár igen drága, de azt hallottam, hogy közel nincs olyan fény ereje mint a sima spot é. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást, és mindenhol gipszkarton lámpák lesznek. Megéri a led?
2010. máj. 29. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Rosszul hallottad. Annyi történt hogy a sok hülye megvette az occsssó akcióóósat, aztán meglepődött hogy annyit kapott amennyit fizettet. Megnézed a fényáramot, legalább 200lum legyen a világítási szög pedig 120 fok, kb. 4-5000-től már elég normálisat lehet venni. Azt is vedd figyelembe fogy a színűk eltér a megszokott sárga árnyalattól így idő kell hogy megszokd (1-2 hét utána nem kéred az előzőt:). Ha ragaszkodsz a sárgához olyan is van csak annak kb15-20% alacsonyabb a fényáram. A megtérülési időre ne hidd el a 8-9 hónapot inkább 1,5-2 év körüli lesz, de még így is van pár év mire tönkre megy.
2010. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom, hogy a hagyományosat utálni fogod.

Nagyon hamar kiég, zabálja az áramot, hét éve őrülünk meg

tőle. Nálunk az egész házban spotlámpák vannak, persze

a villanyszerelőd is elmondhatná, ha valakik, ők tudják.


Az előző hozzászólónak meg én is köszönöm az infót.

2010. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk led van, nem tudom, milyen, mert a főbérlő rakta be. Valóban nincs túl nagy fényereje, az otthoni spotot meg se közelíti. De tény, hogy azt max évente cserélni kell, a led meg jó ideje megvan és semmi baja.

Alapvetően megfelelő a led, de olvasáshoz akkor kell irányított fény, ami inkább spot, egy még szerintem belefér.

2010. máj. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!