Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek hol vegyem meg?

Szerintetek hol vegyem meg?

Figyelt kérdés
Márciusba szeretnénk külön menni barátommal albérletbe.. de az ágyon szekrényen kivül nincs semmink.. Gondolok itt az edényekr,e tálakra, kanál,merőkanalak,deszkák,tányérok poharak,tálcák, hasonlók, egy konyhai felszerelésbe mi az ami szükséges, ill hol tudnám beszerezni őket viszonylag olcsón?? melyik kínaiba? vagy holvan ilyen háztartási kínai Budapesten? és köbö ez mennyibe fog fájni?komplett berendezésre a keret 150e.. válaszokat előre is köszi!!
2014. jan. 10. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden kezdet nehéz:D De a boldogság tompitja:)


Kinaiba ne vegyél konyhai cuccot. Semmit, ami a konyhába való.


150eFt indulásnak bőven elég.


Spar, Auchan. Tescoba talán talán találsz, de nem sok mindent. Kika, ahol még lehet találni ezt-azt.

2014. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy 150.000-ből nem fog menni ha bútorok is kellenek, még ha földhöz vágjátok magatokat sem.


Elsőnek amit megtennék: írjátok ki facebook-ra a barátaitoknak, hogy költöztök, és szűkös a keret, így aki meg tudna segíteni benneteket 1-2 számukra nem használatos eszközzel, az sokat segítene. A legtöbb családban, háztartásban egész pohárkészletek, étkészletek vannak elfekvőben, így lehet, hogy szerencsétek lesz.


A konyhai dolgokat ilyen esetben a 100 ft-os boltokban szerezném be (pl. euro family). Ami kell: egy 2-4 fős tányérkészlet, kávéspoharak, ivópoharak, evőeszközök, 1 kisebb és nagyobb serpenyő és lábas (ezeket viszont házartási boltokban vegyétek meg, és figyeljetek a minőségére! inkább költsetek az utóbbira 1-2 ezerrel többet, legalább nem megy tönkre 1 év alatt!), műanyagtálak, 1-2 deszka, vágókés-készlet

főzéshez: reszelő, daráló, tepsi, üveg/kerámiatál, konzervnyitó, bornyitó, fokhagymaprés, tésztaszűrő, szita, konyhamérleg/mérőpohár, merőkanál, só/borsszóró, habverő, mixer...

Egyéb: törölközők, konyhai törlőkendők, tisztálkodószerek (tusfürdő, sampon, balzsam, borotvahab, aftershave, borotva, deo, stb.?), tisztítószerek (wc, mosdó, üvegfelület, hideg zsíroldó, mosogatószer, öblítő, mosószer színes és fehér ruhákra külön)...


A többi bútorral mi a helyzet? szekrények, mosógép, asztal, tv, kanapé...? használtan nem rossz ötlet venni ezeket, de így is többszázezres összeg lesz.

2014. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a hídon akkor menjetek át, ha odaértek.

Mi lesz az előre beszerzett cuccokkal, ha berendezett, felszerelt albit találtok?

Nem kellene előbb megtalálni az albérletet, azután foglalkozni a felszereléssel?

2014. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ELnézést kérek, rosszul fogalmaztam a konyhai berendezésre a keret 150e. Szekrény ágy van.. éppenséggel lenne tányér is mert, anyu mondta hogy szívesen ad, de én nem akarom itthonról elhordani, elvégre ÉN döntöttem úgy hogy külön költözök. TV-m van. Mosógépet apukámtól .Hűtőt anyukámtól kaptam.(ez volt a karácsonyi ajándék) 17/L
2014. jan. 12. 19:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem ezt meg tudod nyitni:

[link]


Itt összeválogattam mindent, ami kb. kellhet.


Elektromos eszközökből még kávéfőző, kézimixer (habverő/dagasztó), botmixer, vízforraló, pirítós sütő az, amit beszereznék. Meg persze, ha mikró nincs, akkor azt...


A fenti listán nekem még kb. 40.000 ft maradt, de nem igazán figyeltem, hogy az olcsó dolgokat rakjam kosárba. Az ikeás konyhai dolgok egyébként megbízhatóak, nekünk szinte csak az van, és semmi panaszom rájuk.

2014. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szita meg tésztaszűrő, nokedliszaggató maradt ki a listámból így utólag.
2014. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!