Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Garzonlakás előszobájának...

Garzonlakás előszobájának fűtését hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy kb. 32 m^2-es, egyébként távfűtéses garzonlakásban lakom, aminek a kis előszobájában nincs semmilyen fűtés. A bejárati ajtó rögtön ide nyílik, aztán balra nyílik a WC, illetve szembe található még a kb. spájzméretű konyha, mosogatóval, villanytűzhellyel, bojlerrel. Ez a külső rész nagyon ki szokott hűlni, mert a szomszéd lakást egyáltalán nem fűtik és a falai határolják a lépcsőháztól (ami szintén fűtetlen és a vaskeretes ablakok miatt a hőmérséklete csak néhány fokban különbözik az utcaitól). A kis rész alapterülete kevesebb, mint 10 m^2. Arra gondoltam, hogy egy viszonylag alacsony teljesítményű, elektromos fűtőpanelt vagy hősugárzót szerelnék fel, ami egy időzített vezérlővel működne. Reggel menne nagyjából 1 órát, illetve este 3-4 órát, illetve hétvégén még többet. Lényeg az, hogy mikor otthon vagyok, legyen felfűtve az előszoba. Nagyjából 16 fok van odakint, míg a szobában megvan a 21. Tehát oda is 21 fokot kéne csinálni, de legalább 20-at.


Alaprajz: [link]


Ami kérdéses, a fűtőtest helye. Gondolkodtam abban is, hogy fölülre teszek valami vékonyabb, de szélesebb hősugárzót (amit a fürdőszobákba szokás) meg abban is, hogy valami vékonyat a konyha falára, esetleg az előszobába, emberfej-magasságba. Amit figyelembe kell még venni, hogy a hűtőszekrény közvetlen a konyhát és az előszobát elválasztó fal mellett van (tehát az ajtaja a szobába nyíló ajtóval szemben). Nyilván nem szeretném, hogy a hűtőt sugározza meleggel.


Mit ajánlotok (milyen fűtőtestet, hova)?

Van-e valaki, aki csinált hasonlót?



2014. jan. 28. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

a legegyszerűbb nem lehetne ?

-márminthogy a szobaajtót kinyitod,azt mindenütt rögtön meleg lesz ...

2014. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyfelől, nem lesz olyan meleg, mint kéne, mivel a központi radiátor az egészet már képtelen kifűteni, másrészt, éjszakára nem hagynám nyitva, mert a hűtő hangja zavar.
2014. jan. 28. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Sehová. Egyszerűen kibontanám a konyha nagyszoba felé lévő falát.
2014. jan. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mégjobbá akarod tenni, akkor az előszoba és a nagyszoba közöttit is eltüntetném. Teret is nyersz vele, fényt is, és meleget is.Ha Bauhaus ház akkor meg mégkönnyebb dolgod van.
2014. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha annyira fagyos vagy akkor az előszoba részen egy belső szigetelést is ki lehet alakítani a fenti írásaimmal egyetemben.Pénz kérdés.
2014. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Albérlet. Kibontás nem megoldható. A szigetelés még csak-csak (nade milyet?). Igazándiból a fűtésre várnék ötleteket.
2014. jan. 28. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos akarod futeni?

Gondolom, azon kivul, hogy naponta par perc erejeig keresztulmesz rajta, nem hasznalod

2014. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jogos, tényleg keveset vagyok ott.


Valójában a legjobb megoldás egy nagyteljesítményű légfűtéses bizbasz lenne, a plafonon. Amit felkapcsolok fél percre vagy egy percre és forró levegőt fúj, amivel felfűti arra a kis időre, amíg ott vagyok. Azt figyeltem meg, hogy ha az előszobában szárítom a hajam (ott is van falba épített nagy tükör), 1-másfél fokkal melegebb lesz 2 perc hajszárítás után, pedig a hajszárítót csak alacsony fokozaton (kb. 400-500 W) járatom (hordozható, digitális hőmérővel mértem és nem tartottam felé a hajszárítót).


Valaki ismer ilyen gyors melegítőt? Hasonló kéne, mint pl. néhány újabb autóban van egy MAX gomb, ami felpörgeti a ventillátorokat és maximumra veszi a fűtést, általában gyors páramentesítésre használják. Valami ilyen kéne, csak elektromos kivitelben. :)

2014. febr. 5. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!