Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy kb 30 cm átmérőjű ledes...

Egy kb 30 cm átmérőjű ledes "csillár" ad akkora fényt mint egy 5 izzós normál csillár?

Figyelt kérdés
2014. febr. 8. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Erre inkább csak tippelni lehet. Nem az átmérő a lényeg, hanem hogy hány és milyen led van benne.

Nézd meg a csomagoláson a fényerőt, és azt hasonlítsd össze egy izzóéval. (Ezt a neten meg tudod keresni.)

2014. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos biztosat én sem tudok mondani, én a sima égős éjjeli lámpámat cseréltem ledesre. Ugyanolyan fényerejű kb a ledes izzó most, mint a régi volt, még sem tudok például olvasni mellette, mert nem ad olyan fényt, illetve nem szórja annyira szét a fénysugarakat, inkább egy sugárba központosít. Ha tehetném, én most nem ilyet vennék, de azt nem tudom, hogy csillár esetén ezzel mi a helyzet.
2014. febr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ledes lámpám,bár más sokszor megfordult a fejemben ,hogy veszek . Belebotlottam itt egy ilyen kérdésbe ,de azt írták,nagyot csalódtak bent .

Nem tudom mi az igazság.Jó minőségű energia takarékosat vettem .Legalább látok is nála .

2014. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mekkora teljesítményű ledet veszel bele. Én a konyhában a 21W-os csöves energiatakarékos izzót váltottam ki egy 7W-os LED-re. Szerintem a LED több fényt ad, mint a fénycső.
2014. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Össze kell hasonlítani , bár elég nehéz lessz, mert a hagyományos izzó kb 30-40% hasznos, ami fény, és a maradék ami nem hasznos hő...tehát sok a veszteség...

A LED-es izzó kb 90-98% hasznos fény....de abból sem mindegy hogy miet veszel...tört fehér, meleg fehér, szórt fénysugarú vagy központosított sugarú. De a ledes bizonyítottan energia szempontból jóval kevesebbet fogyasz, sokkal jobb hatásfokért, mint a régi hagyományos körték, ám árba jóval drágábbak is, dehát egyszer kell megvenni :-)

2014. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Rénszarvas69 válasza:

5/5 ez nem válasz.

A válasz nem.

2014. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
mekkora izzok vannak a csillárba? 5*50w? az kiváltható 5*5w-sra, mekkora a helység ahol a csillár van? 10m2 akkor sok is 30m2 akkor kevés. Nálunk csak led világít mindenhol már vagy 4 éve. A régiknél az újak sokkal jobbak. SMD Warm white or nature white, 6-7-8w-st válasz. Körbe világit, spotba világit, stb...
2014. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A LED fénye olyan, mint a holdvilág. A reklámokban meg a díszes csomagolásokon könnyű egyenlőségjelet húzni a villanyizzó meg a kompakt fénycső meg a LED közé, de a valóság az, hogy a hagyományos izzónak egyelőre nincs teljes értékű alternatívája. (Ezért kellett adminisztratív eszközökkel betiltani.)

Én azt mondom, ne cseréld le, vagy ha mégis lecseréled, akkor számíts arra, hogy ha bármi aprólékos dolgot akarsz csinálni, olvasni, kézimunkázni stb, oda kelleni fog egy-egy halogén kislámpa is.

2014. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már kipróbáltam nagyon sok ledes fényforrást.

Elemlámpa, fejlámpa, kerékpár lámpa, hidegtükrös halogének, neonok és normál izzók helyett ledeseket, de egyik sem közelítette az elvárásaimat, és a hagyományos izzók nyújtotta világításti minőséget.

Amelyik elég erős fénnyel bírt az nagyon kis kört világított be, amelyik meg elég nagy körben szórta a fényt az meg olyan halvány volt, hogy semmit nem lehetett normálisan látni vele.

Szerintem a ledes világítás technológia még nem eléggé kiforrott ahhoz hogy ugyanolyan minőségű világítást biztosítson mint a hagyományos fényforrások.

2014. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!