Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen szekrény-ez?

Milyen szekrény-ez?

Figyelt kérdés

Nagyanyámtól örököltem, de nem tudom honnan van, milyen típusú, neves-e, vagy csak egy tucat darab. Nyitható a teteje, a teljes hátoldala, és elől három helyen.


Tud róla valaki, valamit?


[link]


[link]


2014. márc. 2. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez a két fotó nagyon kevés információt hordoz, még a méreteket sem lehet tudni. Látni kellene a belsejét is annak eldöntésére, hogy vajon mire is szolgált ez eredetileg, ha már senki nem tudta megmondani neked (esetleg a belsejéből kiderülhet). A készítés korának megállapítása sem lehetséges a fotókról, mert látni kellene a felületkezelés mikéntjét, a faanyagot, az illesztési technikákat, a fém fogantyúk és zárak készítési módját. Azt, hogy neves-e, meg esetleges mesterjelet kellene keresni benne, netán, ha megvan az eredeti vásárlási számla....
2014. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az eredeti számla biztos nincs meg, de este készítek róla még képet. Amiket leírtál azon kívül milyen képeket csináljak, hogy megállapítható legyen? ÉS milyen eredetjelet kell találnom? Hogy nézhetnek ki ezek?
2014. márc. 2. 10:21
 3/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az esőnek. Nekem úgy tűnik, hogy nem polírozott, és a fogantyúk műanyagból vannak. Akkor pedig a 60-as évek után készülhetett. Az antik bútorokon általában réz, de mindenképpen fém vasalatok vannak.

A rendeltetését nem tudom.

2014. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az antik bútorok hátlapján általában ott a készítő névjele.
2014. márc. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lemaradt: általában az évszám is, amikor készült.
2014. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nekem úgy tűnik, mint egy "iskolai vizsgamunka"

tehát elképzelhető, hogy egy asztalosipari iskolában készült szekrény, ahol minden technikai megoldás meg van jelenítve. Gondolom én ezt a kerek ablakos ajtóból és hogy a teteje is, hátlapja is nyitható. Ráadásul a műerezés erősen látszik. Korban nekem is a z 50-60-as évek jönnek be.

2014. márc. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A hátoldal elég informatív szokott lenni: 1950 előtt fából vagy rétegelt lemezből, több darabból összeillesztett volt szokásban. Ha egyetlen rétegelt lemez, netán farostlemez, akkor nagyon modern. Mintha az ajtópántok rácsavarozott zsanérok lennének, ilyet kb. 1920-30 óta alkalmaznak.
2014. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Készítettem újabb képeket, de eredetmegjelölést nem találtam sehol.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 2. 17:41
 9/12 A kérdező kommentje:

És mennyit érhet ez a darab?


Köszööm

2014. márc. 2. 17:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindig azt hallottam, hogy a dolog annyit ér, amennyit adnak érte.

És ez igaz. Mert az ár nem rögzített, az ezernyi mindentől függ. (gondolj csak bele, hogy a háború alatt egy bögre sóért aranyat adtak)

Tedd föl fix árasra a Vaterára, és meglátod, hogy elkel e, ha nem, akkor minimálárasra, és utána meglátod mennyiért kel el.

Az lesz az ára.

Ugyanez, ha becsűst hívsz. Hívj becsűst! Küldd el neki ezeket a képeket, és nem fárad hiába.

2014. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!