Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Összeköltözéskor feloldhatatla...

Összeköltözéskor feloldhatatlannak látszó ellentét, minimáldizájn vs. Klasszikus, régies, nagypolgári, időtálló stílus, hogy lehetne ezt megoldanunk?

Figyelt kérdés

A párommal közös otthont szeretnénk kialakítani, azonban eddig is azért késett ez, mert teljesen más az ízlésünk lakás terén.

A minimál stílus hideg szögletességétől és mindennemű otthonérzést nélkülözésétől falra tudnék mászni.

Még sosem volt ilyen ronda, személytelen, agresszív és lélektelenséget tükröző stílus a divat, mint a mostani.

A hideg rázna ki, ha alacsony (arról nem is beszélve, hogy nem egészséges) szögletes bútorzat, dísztelen terek, alacsony szekrények között kellene laknom.

Nekem az időtálló, értékes, fajsúlyos régi dizájn tetszik, nem a "stricirokokó" nyilván, és nem is a túl-csicsázás divatjamúlt nippekkel, hanem az a függönyös, szőnyeges, izlésesen színes, előkelő stílus. Ilyenben nevelkedtem, és ezt szeretem, ettől érzem otthon magam, sok kis szépséggel és hasznos dolgokkal körülvéve.

A párom pedig sajnos a minimált részesíti előnyben, rosszul esik, hogy állandóan lefitymálja és giccsnek nevezi azt a stílust, ami pedig már bizonyított.

Úgy érzem, egyre komolyabbá válik ez a probléma, és fogalmam sincs, hogy tudom oldani.

Tudom, valami köztes megoldás kellene, de ahhoz azért kellene nagyobb lakás vagy ház is.

Akinek van valami ötlete, kérem, segítsen tanácsokkal.


2014. márc. 9. 07:15
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Tehat az zavaró, hogy a parod leszolta az általad kedvelt stílust, az viszont normalis, ha te szolnod le azt, amit o szeret.... Ilyen mentalitással nem kellene ossze költözni.
2014. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Te most miért is jöttél ide, válaszolni, vagy kioktatni és védeni az enyémmel ellentétes álláspontokat???

Nem értem, ha nem válaszolsz a kérdésre, inkább menj innen.

Nincs értelme diplomata stílusban leírni azt, amiről így is úgyis az a véleményem, és a kérdésre várom a választ, nem pedig arra, hogy "mert te mit képzelsz magadról" - és te, aki ilyeneket ír, kinek hiszi magát.

2014. márc. 9. 08:09
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A kérdésedre válaszoltam, csak ezek szerint nem sikerült értelmezni..... Ilyen mentalitással, ahol egyik fel sem enged semmit, már a kapcsolatnak sincs nagy jövője, felesleges ossze költözni. Ha te nem engedsz, o sem enged, akkor megis mit szeretnél?
2014. márc. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Mivel ő nem kedveli a te stílusodat, te pedig az övét, vagy valamelyikőtök nyel, vagy kompromisszumos megoldást találtok. Utóbbi esetben vagy elkezditek kombinálni a mindkét stílúst vagy úgy, hogy egyik szobát ilyenre, a másikat meg olyanra (kicsit furán néz ki), vagy a szobákon belül alakítottok ki ilyen egyveleget. VAnnak utóbbira is jó példák a neten, érdemes szétnézni, de akár lakberendező segítségét is kérhetitek.
2014. márc. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok valami kompromisszumot kötni, ahol mindkettőtök számára megtalálhatók kedves tárgyak.

Pl. a fürdőszobában lehetnek minimál formatervezésű mosdó, kád, wc, csempék, de válasszatok hozzá klasszikus tekerős réz csaptelepet, "telefon" alakú zuhanyt, láncos wc-lehúzót :), díszesebb lámpabúrát meg pl. szappanadagolót, törülközőket, egyebeket.

Ötletes eklektikus darabok is kaphatók, pl. dizájnos székek régmúltat idéző kárpittal vagy feltűnően modernül újrahasznosított, javított antik bútorok. Ha kiegyeztek valami redukáltabb színpalettában szobánként, az is sokat segíthet összehangolni a különböző formavilágú darabokat.

2014. márc. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kompromisszum a kettő keveréke lenne, de arra az lesz a reakció gondolom, hogy egyikőtöknek sem tetszik.


[link] - régies bútorok, berakások, meleg és puha anyagok, de határozott, modern elrendezés, formák.

[link] - tágas és modern tér, régies otthonos bútorokkal

[link] - modern és klasszicista bútorok keveredése, modern térben, klasszikus kiegészítőkkel

[link]

[link]



Miért nem mentek el egyszerűen egy lakberendezési áruházba és nézelődtök addig, amíg nem találtok olyan darabokat, amiket mindketten elfogadhatónak találtok? Ha semmilyen, apró kompromisszumot nem vagytok hajlandóak kötni, akkor tényleg értelmetlen az összeköltözés.

2014. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Még egy fúziós példa: [link]
2014. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok jó ötletet :) nagyon tetszik főleg a "modern&eklektikusklasszikus". Az a helyzet, hogy már megpróbáltam.

Kicsit dühből írtam a kérdést tegnap, mert az a helyzet, hogy az ilyenfajta "keveredés" neki már "izléstelen giccs".

Tényleg nagyon nehéz.

Viszont lakberendezőt még nem tudunk fogadni, talán majd pár év múlva.

És egyre gyakrabban kerül szóba ez a téma, és nem vagyok nyugodt, valahol olyankor úgy érzem, hogy nekem is megszabná, hogy mi legyen - hozzáteszem, eddig nem jöttek elő ezek a problémák mert külön laktunk.

Tehát nem arról van szó, hogy nem köthető kompromisszum, hanem hogy ő nem akar. Nem is tudom mit kell.

2014. márc. 10. 07:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, az is probléma, ahogy erről beszéltek, nem csak az ízléskülönbség.


Az összeköltözés kompromisszumokkal jár, mindenkit más zavar, és mindenkinek más tetszik. Ha nem tudjátok az ízléssel és szokásokkal kapcsolatos kérdéseket nyitottan, tapintatosan, szeretettel kezelni, és mindig mindenki abból indul ki, hogy én vagyok a mérce, a másik engedjen, akkor megsokszorozódik minden probléma, gyengülhet az egymás iránti odaadás, bizalom.


Szerintem feltétlenül beszéljetek erről: mondd el neki, hogy elfogadod ha más az ízlése, de megbánt azzal, ha a szüleidtől hozott ízlésvilágot becsmérli. És persze fordítva: te se aggass jelzőket az általa kedvelt stílusra. Ha közösen nézegettek képeket, semlegesebb szavakat használjatok: neked ez már sok? neked ez túl minimál? Még így se lesz könnyű, de legalább nem távolodtok el egymástól. Az összeköltözéssel jobban megismerjük magunkat és a másikat, kiderül ki hogy viselkedik ha konfliktus van, ki mit képes feladni önmagából a másikért. Nehéz a távolból megítélni, de az is kiderülhet, hogy valamelyikőtök nem képes alkalmazkodni, és ez előrevetíti a jövőt.

2014. márc. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a figyelmes választ, kedves utolsó válaszoló :) sajnos, úgy látom, probléma van.


Ahogy írod, én is azt gondolom. Sajnos azt kell mondjam, lehet hogy ennek a stílusnak az elutasítása mögött az is van, hogy a famíliájával problémái vannak.

Hiszen ő sem minimálban nőtt fel, a házuk berendezése a klasszikushoz sokkal közelebb áll.


Az a helyzet, hogy ezek a dolgok felszínre hoztak egy rakás más problémát. Ezért regisztráltam ide, gondoltam, közvitára bocsátom a kérdést. :) A diplomácia még egy kapcsolatban is fontos lehet, és hidd el, nem undorítóztam le azonnal a minimált.

Az vele a fő problémám, hogy abszolút ingerszegény.

Lehet, hogy ez megfelel egy managernek, akit ingerek ezrei érnek, de nem egy családnak, ahol gyerekeket akarnak nevelni. A picúroknak fontos, hogy szeretetteljes, meleg otthonban nevelkedjenek, ez pedig nem üres tereket és szürke, színtelen, nulla fantáziával kialakított, lélektelen lakberendezési megoldásokat kíván.

Neki erre annyi volt a válasza, hogy a gyereknek mindegy, mert neki csak a játékai fontosak, és hogy odafigyeljünk.

Ez úgy hülyeség ahogy van. Látott már valaki minimál ovit?

Minden óvoda színes, barátságos, függönyökkel, növényekkel, sok képpel, játékokkal, mászókákkal, nem az ingerszegénység, hanem a fantázia és az érdekesség a meghatározós.

2014. márc. 11. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!