Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szólják meg az...

Mennyire szólják meg az "eltérő" életstílusod a szüleid?

Figyelt kérdés

Értem itt, mondjuk:

"vadházasságban" élő gyerek - házasságpárti szülők

külföldivel házasságban élő gyerek - konzervatív szülők

bulizós, eljárogatós, barátokkal találkozós gyerek - családközpondú szülők

elvált (esetleg többször is), gyerekét egyedül nevelő gyerek - konzervatív szülő (tipikusan az inkább alkudtál volna meg szülő)

STB.


Tehát mennyire zavarja ez a szülőket, mennyire szólnak bele? Mennyire sikerült normális viszonyt kialakítani? Volt-e belőle nagy családi szakítás vagy végül elfogadták?


Köszi a válaszokat előre is.



#szülő-gyerek ellentét #eltérő életmód
2014. febr. 24. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Annyira, amennyire hagyom nekik.


Nyilván minden szülő a saját értékrendje szerinti életet kívánja a gyerekének, amit valljuk be a gyerek nem mindig képvisel.

Ilyenkor jönnek a végeláthatatlan viták, összeveszések, amit nagyon egyszerűen a következő mondattal szoktam kikerülni.


- Édesapám, ez az én dolgom, nincs teendőd vele. Azért köszönöm.

2014. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szüleim és a közeli rokonság is igazán családközpontú, de nem volt még vita, sőt necces megjegyzés sem amiatt, hogy én se férjhez menni nem akarok, se gyereket vállalni, se igazán letelepedni sehol.

Járom a világot, átlag 1,5 - 2 évet élek egy helyen, és boldog vagyok.

Ők nem ilyenek, de sosem piszkálnak vele, sőt érdeklődéssel fordulnak az életem felé, mint ahogy én is szeretettel gondolok a családomra mindig.

Érdekes, hogy újabb családtagok, például unokatestvérem felesége, akihez tulajdonképpen nem sok közöm van, és neki sem hozzám, próbál beszólogatni.

Mondjuk őt könnyű volt leszerelnem, igaz azóta nem is szól hozzám :)

Unokatestvérem jól áll anyagilag, és mikor engem is a gyerek témával húzott a felesége, akkor mondtam, hogy ha megunom a munkát, akkor keresek én is egy gazdag férjet és bebiztosítom magam 2 gyerekkel, hogy dolgoznom se kelljen.

Na azóta ő sem piszkálódik, legalábbis a szemembe nem mond semmit.

De a vér szerinti családomnak sosem volt baja azzal, ahogy élek, mint ahogy én sem fikázok senkit amiatt, ahogy él.

2014. febr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem már jóval kisebb dolgok miatt is folyton pampognak a szüleim, beleszólnának mindenbe. Pl. hogy szeretek sminkelni, hobbim is - ezt jóanyám, akinek egy szájfénye van, amit sosem használ, nem érti meg, és piszkál, hogy miért "felesleges" dolgokra költöm a pénzt. Mondja ezt az, aki minden Poirot-filmet látott a tv-ben vagy 100x, és sokszor már nem is nézi, ha műsoron van, mert emlékszik rá, de azért megvette a DVD-ket, hogy meglegyen otthon. Csak annyi a különbség, hogy én ezért nem piszkálom, hogy milyen hülyeségre költi a pénzt, vagy épp hogy miért nem törődik többet a külsejével (nem feltétlen a sminkre értem, a ránctalanító krémeken kívül semmivel nem ápolja a testét, a leggagyibb szappant használja, a haja egy sprőd katasztrófa, mert nem hajlandó 1000 Ft-tal többet kiadni egy hajvágásért egy minőségibb fodrásznál).
2014. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor, ha nyilvánvalóan rossz az életirány amit veszek, igenis joguk van beleszólni. Felnőtten is.

Végülis, az az értékrend, amit jóesetben kap az ember, meghatározó, és akarja, nem akarja, nála is érvényesül.


Néha nekem is beleszólnak, és akkor el szoktam gondolkodni, megmondom, hogy mindig helyesen látják. Ki akarna jobbat az embernek a családjánál, az érdekből pillanatnyilag barátokká avanzsált emberek?


Szerintem nem baj, hogy beleszólnak, ha okos dolgokat mondanak, nem biztos, hogy csak azért, mert fiatalabbak vagyunk, tisztábban látjuk a helyzetrt.

2014. márc. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!