Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol tudnám ingyen megterveztet...

Hol tudnám ingyen megterveztettni a konyhát és furdoszobát? Most fogjuk kezdeni az építkezést és a kulso tervezo szeretné tudni, hogy hol mi fog elhelyezkedni a vezetékek miatt, viszont belso tervezohoz nem akarunk elmenni.

Figyelt kérdés
Néztem az online tervezési programokat, de én nem tudom ezek alapján megcsinálni.
2014. márc. 14. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ingyen ... hmmm
2014. márc. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha konkrét elképzelseid vannak, próbáld meg a Sweet Home 3D-vel megrajzolni. Mi azzal ötleteltünk költözés előtt. Persze a lakást is meg kell rajzolni hozzá először :)
2014. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shai-Hulud ***** válasza:
39%

Ingyen?

Ha a nyolcadik kerületben a Szigony utca környékén jársz, akkor bal oldalon lesz egy ételbár, ahol vasárnaponként ingyen kaviáros szendvicset osztogatnak a hajléktalanoknak. Na abban az udvarban, a 23. emeleten van egy lakberendezési stúdió, ott csak szólnod kell, és azonnal megcsinálják ingyen.

Nagyon rendesek egyébként, egy cipőbolt is van alattuk, ahol cipőket is szoktak osztogatni.

Abban a házban minden ingyen van.

Csak jókor kell odamenni.

Múltkor én még egy pofont is kaptam ott ingyen!

2014. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azert nem kell mindjart gunyolodni, ugy gondoltam, hogy valamilyen studioban, uzletben vagy Ikeaban lehet megcsinaljak.
2014. márc. 14. 14:57
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Mi az hogy külső tervező? Ő csinálja az építési terveket? Akkor a vezetékek helyét is neki kell megterveznie, ehhez meg kell kérdeznie, hogy mik az igényetek. Dönetni neked kell, hogy bal vagy jobboldalon legyen a hűtő vagy a mosogató, aztán ahhoz ő adja a pontos méreteket. Ha nem tudsz dönteni, adjon tanácsot, mutasson be pár megoldást. Ingyen. (A kialkudott áron belül.)
2014. márc. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én a konyhát az asztalossal beszéltem meg előre, aki végül megcsinálta a bútorokat. Megmondtam a konyha alapterületét, hogy hol van ablak, ő pedig segített megtervezni, mi hol legyen. Mivel a melót ő csinálta meg, azért a tervezés ingyen volt.
2014. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Jézus koporsóját sem őrizték ingyen.
2014. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Shai-Hulud ***** válasza:

"Azert nem kell mindjart gunyolodni,"


Ezek szerint te is rájöttél, hogy a kérdésedben az ingyenességgel van a probléma. :)

A tervezőtől annyit várhatsz el, hogy oda teszi az elektromos és vizes kiállásokat, ahova kéred. De a konyha/fürdőszoba belső megtervezése nem az építészeti tervező dolga. (Pontosabban ha megmondod, hol legyenek a kiállások, akkor a mosogatót, mosdót, kádat, zuhanyozót elhelyezi a rajzon, de belső látványtervet, bútorzatot ne várj tőle, mert nem az ő dolga.)


Az ilyen feladatokra lakberendezőt szoktak felkérni, persze azok, akik meg tudják fizetni...

A többség viszont csak úgy saját maga tervezgeti, hogy mi hogyan legyen a fürdőszobájában, vagy a konyhájában.


Néhány konyhabútor-stúdió vállalja, hogy megtervezi az építészeti alaprajz, vagy többnyire saját helyszíni felmérés alapján a konyhabútorodat, de jó ha tudod, ezek a tervek nincsenek ingyen, még akkor sem, ha így reklámozzák magukat. A betervezett bútorok árában bőven benne van a tervezés is...


Szóval SEMMIT nem csinálnak ingyen.

Ami persze érthető is, mert a tervezési munka is munka, valakinek a munkaidejét igénybe veszi, amit valakinek ki kell fizetnie. És mivel a vevő van a sor végén, végeredményben mindent ő fizet.


(3. voltam - és kösz a lepontozást.)

2014. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, hogy igenis megcsinálják INGYEN, voltam tegnap egy konyhastudioban, ahol elkészítik, csak nem vihetjuk el magunkkal a tervet, de nekem ugyis most csak a tanácsra van szukségem, hogy mi hova menjen, mi hol fér el, stb.
2014. márc. 15. 07:11
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a kulso tervezo az, aki az építkezési terveket készíti /legalábbi nálunk Szlovákiában így nevezik/. O mondta, hogy készitsunk belso terveket, hogy mi hova fog kerulni, o konkrétan az online programokat és az Ikeát ajánlotta, hogy ott ingyen megcsinálják, csak az kicsit messze van tolunk.
2014. márc. 15. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!