Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Erősen szennyezett kárpit...

Erősen szennyezett kárpit tisztítása?

Figyelt kérdés

Erősen elkoszolódott,zsíros kárpitot mivel lehet tisztítani?

próbáltam kárpát tisztítóval de semmit nem használt. Van valami házipraktika?


2014. ápr. 18. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Bizarrnak tűnhet,de nekem teljesen jól bevált: autóba beraktam egy biciklit,és a világoskék plüss kárpit csupa fekete bicikliláncolajos lett.Gondoltam,hogy itt csak valami durva dolog segíthet: tesco hideg zsíroldó,amit egyébként tűzhelytisztításra meg leégett edények tisztítására szokás használni. Bespréztem,körömkefével megdörzsöltem, utána vileda nedves,majs száraz kendővel letöröltem és semmi nem látszott a foltból, de különbség se a kárpiton.
2014. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom ezt a hideg zsíroldós dolgot, mert ugyan a minden műanyag rendszerben felületesen jó lehet ugyan, de meg kell nézni az alatta levő habszivacs tömítést...Amire meg majd később rákerül a kálium-hidroxid oldat, annak annyi...

Kérdező meg nyilván bútorkárpitra gondol. Rossz hírem van, semmivel nem lehet tisztességesen kitisztítani, ugyanis a kárpit anyagába is beszívódik minden folyadék és belül hatalmas károkat okoz.

2014. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A leghatásosabb, ha puha kefével (nem szivaccsal) ecettel dörzsölöd át. Lehet, hogy meg kell ismételni, de tökéletesen kitisztítja a szőnyegeket és a kárpitokat.
2014. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt tönkreteszed házi módszerekkel: pár órára 1-2.000 ft-ért lehet bérelni ipari kárpittisztítót (gépet). Ha tényleg annyira koszos, ez az egyetlen biztos megoldás.
2014. ápr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!