Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen magas legyen az íróasztal?

Milyen magas legyen az íróasztal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


192 cm magas vagyok és szeretnék venni egy új íróasztalt magamnak itthonra (valójában irodabútornak számít és számítógépasztal lesz). A munkahelyemen 75 cm magas asztalok vannak, egyébként azok a modellek nagyon tetszenek is. Itthonra viszont már csak 72 cm-eset tudnék rendelni, mert közben ez lett az európai szabvány és már csak ilyet gyártanak. Minden más csak egyedi kivitelben kérhető, drágábban. Ha arról lenne szó, még ki is fizetném az egyedi kivitelt, kérdés, hogy mennyire szükséges. Olvastam egy pár irodaberendezésről szóló cikket és mindenhol a 72-75 cm-es asztalokat írták. Jelenleg egy 72 cm magas asztalom van, igazából kényelmesen kijön a derékszög a karomnál (elég hosszúak a karjaim, így, bár magasabb vagyok az átlagnál, lejjebb is érnek) meg a térdemnél is, ha normáisan tartom magam. Mégis úgy gondoltam, hogy felteszek egy kérdést itt is, mielőtt megrendelem az újat. Függ-e egyáltalán az asztal javasolt magassága a testmagasságtól (felnőtt korban, ilyen mértékek közt)?



2014. máj. 15. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Függ, többek közt ezért találták ki az állítható magasságú széket (egyszerűbb mint az állítható magasságú asztal).
2014. máj. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudnál erről többet mondani? Esetleg linkelni?

Állítható magasságú szék megvan, de nem értem igazából, ha 10 cm-rel magasabban lenne az asztal, akkor is ugyanúgy lenne a kezem az asztalon és a lábam is ugyanolyan közel (másik kérdés, hogy a térdem már nem zárna derékszöget).

2014. máj. 16. 02:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!