Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 10nm-es tetőtéri szoba színei,...

10nm-es tetőtéri szoba színei, berendezése?

Figyelt kérdés

Adott egy 10nm-es tetőtéri szoba, aminek az egyik fala döntött (nyilván a tető miatt), de az alsó 1méter nagyjából függőleges. A többi fal teljesen "normális". A napfény 1db tetőablakon keresztül jut be a szobába (ennek ellenére egy elég világos szobáról beszélünk), ami be van építve a falba, így tartozik hozzá egy párkány is. 16 éves fiú vagyok, a szoba nekem lesz.

A fő kérdések az információk után a következők lennének.

-A kedvenc színem a zöld, így arra gondoltam hogy az egész szobát halványzöldre kéne festeni. Ez mennyire jó ötlet? Milyen festés illik ehhez a szobához? Esetleg valamelyik fal fehéren hagyva, vagy más színűre festve hogy mutatna? Csak mert egyre több ilyet látok.

-A padlót illetően laminált padlóra gondoltam. Valami világosabb színűre, ezen belül szürkésebbre, de ami már a fehérbe hajlik. Ez a szín mennyire megy a halványzöldhöz?

-Ezen felül milyen lámpákat, szekrényeket, bútorokat ajánlotok? (1db mennyezeti lámpa már be van kötve a szoba közepére.)

Még annyi lenne, hogy egy szőnyeget mindenképp szeretnék valahova.

A tippeket/ötleteket/véleményeket előre is nagyon köszönöm! :)



2014. júl. 26. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, mennyire későn írok.


A fal színéhez a borsózöldet ajánlanám:

[link]

A szoba elég kicsi, de ez nem fogja szűkíteni.

Ha kreatív fazon vagy, akkor azt ajánlom, hogy a döntött falra készíts egy sablont, és egy másik, de illeszkedő színnel (pl. szükrével) fess fel valamit, bármit! Pl. a kedvenc együttesed logóját, egy meme-et, egy londoni underground logót, akármit.


Padló színnek esetleg valami ilyesmit:

[link]

Ez közel áll ahhoz, amit gondoltál, de nem kell teljesen fehér padló, azon minden kosz, por meglátszik, 16 éves srácként nem biztos, hogy állandóan azt akarod sikálni :D


Szőnyeget rá hossúszálút javasolnék, ilyet:

[link]

vagy ilyet:

[link]



Bútoroknak pedig világosabb fa színű dolgot. Itt van például ez:

[link]

első ránézésre kissé furcsa jószág, de szobanövénnyel és könyvekkel nagyon jól fel lehet dobni.


Világítás terén ajánlom, hogy a mennyezeti lámpa mellett használj helyi fényforrásokat, sokkal otthonosabbá teszik a szobát. Én például már régóta pályázok egy ilyenre:

[link]


De leginkább a te véleményed számít, szóval nyugodtan fantáziálj :)

2014. júl. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kis házat vettem, annak a hálószobája a tetőtérben hasonló a tiedhez. De a két rövidebb oldala is ferde síkú felül. A fala fehér, laminált bükkszínű a parketta. A bútor elemes, bükkszínű. A szőnyeg lila, az 1 db Velux ablakon lila mintás függöny van. Az egyik fal mellett tároló van végig (fehér alacsony szekrény). Nekem még mindig kicsit személytelen az egész, nem tetszik a nagy fehérség, poszterekre gondoltam.
2014. aug. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!