Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Habszivacson milyen aludni...

Habszivacson milyen aludni hosszútávon?

Figyelt kérdés

Kell vennem az ágyba matracot, mert ahova költözök, ott nincs. De elég nagy az ágy (140 x 200cm). A felében van matrac (16 cm)-es de nem tudom pontosna milyen, így szerintem jobb ha egy nagyot veszek bele.


De milyet szokás beletenni, mert látok én itt a neten minden fajta keménységűt pl. itt [link]


Milyen keménységűt és vastagságút kellene választanom, ami kényelmes hosszútávra szeritnetek?


2014. aug. 9. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Szia, én jó pár hónap keresgélés (és gyűjtögetés) után a múlt héten vettem matracot. Előtte 4 évig 10 centis habszivacs volt. Eleinte az is tökéletes volt, de aztán kifeküdtük, gidres-gödrös, derékfájós lett. A mostani hideghabos, 4 centi memóriahabbal. Furcsa...de kezdjük megszokni. Ez félkemény. A kemény nem volt jó, mert én hason fekszem, a puha meg túl puha. Számomra 4 centinél nagyobb memórihab már nem volt jó: belesüllyedtem és úgy maradtam. Ha hosszú távra akarsz, akkor mélyen zsebbe kell nyúlni és alaposan szétnézni a piacon. De ami a legfontosabb: mindenképp menj el az üzletbe és próbáld ki. Cardo és társai nálam kizárva: megfizethetetlen kategória és annyival nem ad nagyobb komfortérzetet. Nézd még meg azt is, hány év garancia van rá.
2014. aug. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A keménység egyénfüggő, valahol végig kellene próbálgatnod különböző matracokat ahhoz, hogy tudd, neked melyik kényelmes. Nekem költséghatékonysági okból van habszivacsom, azt hiszem, 10 cm vastag volt eredetileg (már formáját vesztette), az első pár évben nagyon szeretek ilyenen aludni, de utána kigödrösödik. Lehet, hogy jobban jársz, ha két kisebb matracot veszel az egy nagy helyett, mert úgy könnyebb őket kezelni, és ha van egy kis kerete az ágynak, szétcsúszni sem fognak és nem lesz közöttük árok.
2014. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!