Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb? A hordozható...

Melyik a jobb? A hordozható cserépkályha, vagy a hasonló méretű Ohra folytonégő kályha?

Figyelt kérdés

#cserépkályha #kályha #folytonégő kályha
2014. szept. 24. 17:04
 1/2 anonim válasza:
Nekem a hordozható cserépkályha vált be mert nagyon sokáig tartja a meleget és viszonylag szinte semmi mennyiségű tüzifát igényel. Ellentétbe az OHRA kályhával amit ugye tudsz szénnel is tüzelni és ontja a meleget de viszont sokkal hamarabb kihül.
2014. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindkettő volt,ill az Ohra most is üzemel.Én egyértelműen a folytonégő Ohrát tartom jobbnak,bárki bármit állít a világ egyik legjobb kályhái.Gyakorlatilag bármit "megeszik" a háztartási szeméttől az olajos géprongyig. :-)Szénnel megpakolva 7-8 órát simán elmegy,fával is 4-5 órát.Mivel lassú égésű kályha automata huztaszabályzóval,így egyenletes hőfokot tud tartani.A hordozhtó csempekályha viszonylag kis és jó hőszigetelt helyiségbe való.Nekem egy 26nm szoba+folyosó fűtésére nem volt megfelelő.Felfűtés után sajnos max 1,5-2 óra alatt már kihült,a szoba hőmérséklete is gyoras esett,így folyamatosan pakolni kellett,ami egy cserépkályhának nem túl egészséges.Egy tél után már kezdett a fuga kiponyogni,repedezni,szétesni.
2014. nov. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!