Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Könyvet állítva vagy fektetve...

Könyvet állítva vagy fektetve érdemes tárolni hosszú távon?

Figyelt kérdés
Nem a látvány, hanem a könyv számára legoptimálisabb tárolást számít, tehát, hogy ne érje terhelés a gerincét. Gondolom inkább fektetve, de nem tudom eldönteni.

#könyv #könyvespolc #könyvtárolás
2014. szept. 29. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem állítva, ahogy a könyvtárakban is vannak...


Nézd, a gerince elvileg nem hosszabb magánál a könyvnél, tehát nem azon fog állni, hanem végig az alsó élén. Porolódni meg így inkább csak a felső része fog.


Ha fektetve van, az szerintem rosszabb.

Egyrészt, mert sok 8főleg kemény borítós) könyvnek a gerincén a borító szélesebb, mint maga a becsukott könyv. És ha erre rá van pakolva sok más és nagyobb nehéz könyv, akkor azok össze nyomhatják azon a részen, s megtörhet egy idő után. (persze polcon is nyomódhat ez a rész, ha szorosan vannak és be van nyomva, de ha nincs benyomva, hanem kilóg kicsit a többi könyv közül, akkor már nem probléma ez....)

Másik, hogy nyilván tényleg pakolsz rá sok más könyvet.... Na most ha nem pontosan helyezed egymásra, vagy bármikor meglököd az "építményt" valahol, akkor ha egyik-másik könyv pár milliméternyit elcsavarodhat, és ha a súly miatt úgy marad, akkor idő után elvetemedhet, a gerince is elferdülhet egyúttal.

Ezen kívül sokkal nehezebb hozzáférni egy könyvhöz, ha egymásra vannak pakolva, mintha egymás mellé állítva...


Javaslom állítani...

2014. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állítva. Nekem rengeteg 50-60 éves könyvem van, majdnem újszerű állapotban. Mindig állítva voltak és vannak .
2014. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Állítva. Az első válaszoló elég részletese leírta miért, és tényleg ezért (is) rakjuk így a könyvtárban is. (könyvtáros vagyok) Fektetve csak végszükségben, ha nagyon nagy és nem fér el máshogy pl, és lehetőleg akkor se sokat egymáson.
2014. okt. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!