Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyikkel járok jobban ha...

Melyikkel járok jobban ha villanytűzhelyet vagy a gáztűzhelyet veszek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
a gáztűzhellyel. kevesebbet fogyaszt.
2010. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
hát egyre drágább lesz a gáz szal úgy látszik hogy a jövőben a villenytűzhely olcsóbb lesz
2010. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból?

Ha a fogyasztás a fő szempont, akkor valóban a gázzal.

Ha a jó, komfortos sütés-főzés a cél, akkor a kombinálttal (alul villany, felül gáz).

2010. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

mindenesetre ha idős embernek kell, akkor csakis a villany javasolt.

egy ismerős néni járt úgy, hogy megszédült, tüzet fogott a ruhája, és ő is megégett, de szerencsére életben maradt, meg a konyha is kigyulladt.


azóta lecserélte a család villanytűzhelyre.

2010. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
gáztűzhely elektromos sütővel, mert szerintem gazdaságosabb a gáz, de az elektromos sütőben jobban sikerülnek a sütemények.
2010. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk is olyan van, amit az utolsó ír. Felül gáz, alul villany. Lehet, hogy drágább a villanyos, de sokkal jobban süti az ételeket. Felül meg azért ragaszkodtam a gázoshoz, hogy le tudjam a húsokról pörkölni a szőrt, tollat.
2010. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Alul-felül villany. A gázzal nem érsz el olyan hatásfokot, és gyakran változik a minősége/fűtőértéke. A villany stabil, és nem fogyaszt többet.
2010. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha figyelembe veszed az engedélyeztetési eljárást is, az üzembehelyezési költségeket is, akkor szerintem a villany jobb. Lehet, hogy többet fogyaszt, és a felforralási ideje egy kicsit több, de sokkal egészségesebb. Láttál már konyhát, amiben 10 éve gáztűzhely van? Ott minden kicsit sárgás. Végtére is a gáz égése során is keletkezik égéstermék, az oxigénelvonásról nem is beszélve. Én főzőlapból olyat vennék, ami programozható. Sokak szerint fölösleges pucc, de én sokat használom. Reggelente 1 liter tej felmelegítás 5 perc. Beállítom, aztán kikapcsol, csipog. Levesek végénél is jó (ná még 10 perc és jó... és már ott is hagytam). Gáznál ilyen nincs!

Szóval egyértelműen villany!

2010. febr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
47%
mi egyszer sütni akartunk vmit a villanytűzhelyebn, s mikor félig megsült az étel, akkor áramszünet lett! Elég kellemetlen volt!( az áramszünet pedig 2órásra sikeredett)
2010. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felül gáz, alul villany szerintem is a legjobb kompromisszum.

Gázzal előállítani ugyanakkora energiát mindig olcsóbb lesz, mint villannyal. Pl az áramot lehet hogy gázüzemű erőműben állították elő, ezért értelemszerűen soha nem fogják olcsóbban adni, mint amennyibe az előállítás kerül. Ha a gáz ára növekszik, emelni fogják az áram árát is.


A sárgulást pedig nem a gáz égéstermékei okozzák! Ez tévedés!

A földgáz szénhidrogénekből áll, ami leginkább vízgőzre és szén-dioxidra ég el. Mindkettő színtelen légnemű anyag.

A sárgulást leginkább pl a párolgó sütőolaj okozza. De pont emiatt találták ki az elszívót.

(Nálunk az egyik lakásunkban gáz sütős tűzhely van elszívóval már 25 éve. Sehol nincs sárgulás. Igaz rendszeresen szoktunk takarítani is és azért 5-6 évente a falakat is átfestjük, de nem a sárgulás miatt.)

2010. márc. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!