Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyenre fessem a látható...

Milyenre fessem a látható gerendákat, ha a padló sárgás tölgy szinű? A helység kissé sötétebb. Tanácstalan vagyok. Hasonló árnyalat lenne jobb vagy sötétebb, vagy világosabb?

Figyelt kérdés

2015. jan. 30. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:

A fa gerendákat meg kell hagyni eredeti színűkben.

csónak lakkal kell lekenni az eléggé tartós.

2015. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha olyan állapotban van a gerenda próbáld meg eredeti színét megőrizni,én az átlátszó lazúrt javasolnám. Lehet a lakktól fényes lesz,de nem tudom,még soha nem használtam.

A másik javaslatom a fehér,matt zománcfesték vagy ha még teljesen újak a gerendák,akkor fehér lazúr.Nem lesz olyan sötét és nyomott a helyiség.Nagyon szép példák vannak,keress rá a neten.

A világos hideg színek tágítják a teret.A meleg színek kicsinyítik.

De függ a bútoroktól is.Ha sötét bútorokkal rendezed be,azok elnyelik a fényt.

Szerintem mindenképp az összhatást nézd.

Remélem segíthettem. :D

Bocsi,ha kicsit hosszúra sikerült.

2015. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem se változtass a színén! inkább törekedj arra, hogy megőrizze a minőségét... lakkozd és inkább a falakat fesd át más színűre!
2015. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem is a fal színe fehér,max. pasztell.
2015. febr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennél világosabbra, ha lehet. Annál kevesebbet kell világításra költened majd, mert visszaveri a fényt. És nekem speciel tetszik is a világos fa színe.

Nálam a parketta is válogatott kőrisből van, és egészen világos színű...

2015. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát egy részét megcsináltam, sötét diószinűre,szeretem a vidékies stilust,modernnel keverve.Mondjatok véleményt, a falak sztem fehéren maradnak,a padló még nincs lerakva. [link]
2015. febr. 5. 19:10
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyanilyen lesz a gyerekszoba is, szerintetek oda hogy lehetne szineket is csempészni? A lányom nagyon szeretne rózsaszin falat,de ehhez a gerendához nem tudom elképzelni csak a fehéret. Vagy illene kis mennyiségben?
2015. febr. 5. 19:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a világost javasoltam, éppen emiatt, hogy most a gerenda túlhagsúlyos lett. Mondjuk a konyhába esetleg el tudnám képzelni az ilyet, ha funkciója is lenne. Például kis díszes rézkampókon fűszernövények lennének felakasztva rá száradni. Illetve kis helyi megvilágításhoz szpot-lámpák lennének beszerelve a gerendába.

De így már akármilyen színű bútort sem tehetsz be, mert ezzel az túlhangsúlyozott gerendázattal a helyiség karakterét már megadtad, mostmár ehhez kell alkalmazkodni.

2015. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,sztem is. Milyen bútor illene hozzá?
2015. febr. 6. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!