Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes a parkettát felcsiszol...

Érdemes a parkettát felcsiszoltatni és lelakkoztatni? Cseréljük le laminált parkettára?

Figyelt kérdés
Vissza térnek a repedések, nyílások?
2010. márc. 2. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kényesebb egy parketta, főleg ha van a padlón növény, amit úgy locsolsz, hogy folyik a víz...idő után felázik.

Ettől függetlenül otthonosabb egy parkettát felújítani, mint egy préselt mintáslapot lerakni.

2010. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen felújíttatnám, nem nagy munka/pénz, és hatalmas különbség, hogy fa padlód van, vagy "műanyag". A parketta sokkal szebb, és elegánsabb, tartósabb is, hacsak nem irodáról van szó. Mi a lakásunkban most csiszoltattuk és lakkoztattuk a parkettát, gyönyörű lett!
2010. márc. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért vannak ám szép lamináltak! Igaz, azok drágábbak is. Én újat építettem, és laminált lett, de ha tehettem volna (pénz) parkettát rakok. A helyedben felújíttatnám.
2010. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, sajnos a repedések, nyílások sajnos visszatérnek...
2010. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos... :)
2010. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felújítani! A lamináltat ha sérül csak cserélni lehet, és meg sem közelíti a fa élettartamát. A komfortérzést meg pláne nem. Szerintem egy fapadló hangja sokkal kellemesebb mint a kopogó laminálté.
2010. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze tisztességes szakemberrel végeztesd a munkát! Jelszó: egészséges verseny! Kérj több helyről árajánlatot és referenciamunkákat. Van olyan oldal ahol árajánlatokat lehet kérni egyetlen űrlap kitöltésével. Persze kell a helyszíni femérés, de az első lépés, hogy felkeressenek a potenciális "versenyzők".
2010. márc. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Felújitani!A vegyszeressel lakkoztasd,ha nem gond a szag,mert sokkal jobb minőség.Sokkal szebb,otthonosabb.Kérdezz rá az újrarakásra is.Ahova laminált raktunk,már sérült és ott csúfólkodik :-(
2010. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!