Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Festés előtt állunk egy...

Festés előtt állunk egy felújított, hamarosan költözhető házban. Milyen színűek legyenek a falak?

Figyelt kérdés
A konyhára és a nappalira kellenének ötletek.A konyhába barna bútorra gondoltam.Ehhez milyen színű falat ajánlotok?Vagy más színű bútort vegyek?A nappalit nem tudom.Van egy sötétbarna kanapészerűség oda kellene berakni,hogy ne dobjam ki míg lesz egy másik.Láttam már narancssárga falat is az is tetszik.Meleg színeket szeretnék,de nem tudom,hogy milyet.
2010. márc. 3. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet (bútorszínek), és Dulux nagyvilág színei cafe latte és orchid white a színek.
2010. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a parketta szine sem.


nekünk sötétbarna sarok ülögarnituránk van, és ez a sarok halvány lila. minden más fehér. barna fehér függönyök, barna bambuszszönyeg, mert fehér járólapvan a padlófütés felett.


minden falat fehéren hagytunk,mert nem akartuk hogy nagyon papagály legyen, csak a hálok ahol parketta van halvány vanília.

2010. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
sárga, az vidám szín :)
2010. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem minden szobám más színű, mert utálom a fehér falakat. nekem az túl rideg.

ha merész vagy, világosak a szobák, és nagyok a terek, akkor sötétebb színeket is használhatsz. sárga, narancs (vagy ezek árnyalatai)


nekem pl. nari a nappalim, halványabb citrom a hálóm, a konyhám cappucino, az előszobám limezöld, a fürdőm pedig narancs és citromsárga.


ne félj az élénk színektől, viszont a járólapot és a parkettát gondold át nagyon, hiszen azt nem cserélheted le csak úgy, ha megunod. nem úgy, mint a falat, hiszen azt úgyis érdemes festeni 4-5 évenként, és jóval olcsóbb is.


nézegesd a dulux oldalán a színeket, rengeteg ötletet is találsz.


a konyhabútornál is kitalálhatsz merészebb dolgokat, nem kell feltétlenül a klasszikus dolgokban gondolkodni.

nekem pl. ilyen a konyhabútorom frontja: [link]

teljesen egyedi, elegáns, mégsem visszataszító, vagy rikító...


szóval mindennek nézz utána alaposan, hogy olyan otthonban élj, ahol igazán jól érezheted magad! :)

2010. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi.A cappucino falszínhez milyen színű konyhabútor lenne a megfelelő?A járólap még nincs meg de azt mondják,hogy ne legyen sötét ,de ne legyen világos se.A nappaliban és a konyhában egy járólap lenne.Attól festhetem két eltérő színre?
2010. márc. 3. 18:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a konyhám egyszerű, viszont élénk színeket használtunk hogy feldobjuk!Trombitavirág sárga, és fehér nemesvakolat a lábazat!Barna a konyhaszekrényem!
2010. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen vidám színeket, ha már a bútorok sötétebbek. Citromsárga, Banánzöld, Narancssárga, Esetleg bordó, meggyszín.

Ha a padlót is hozzá szeretnéd választani (laminált vagy hajópadló), akkor a narancshoz a cseresznye, a banánzöldhöz vagy citromsárgához a körte nagyon megy.

2010. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a konyha okkersárgás (elég mediterrán hangulata lett)

a nappali csoki barna padló és olyan világosabb bambusz zöld (az keleties)

a háló meg ázsiai liliom olyan pirosas, és világos a padló

szerintem is használj igazi színeket, mert feldobják a helyiséget és az ember hangulatát is.

2010. márc. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!