Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A frissen felújított kis...

A frissen felújított kis házikómnak vizesedik a fala! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Lényeg a következő.

Kis alapterületű házikó egyszoba-konyha+fűrdőszoba.

Ősszel lett teljeskörűen felújítva. Lényegében olyan mintha újat építettem volna. Tégla ház 50-es években épült. Problémám a következő maximumon fűtök mégis vizesek a falak. Meg több helyen áll a víz. Fűrdőszoba ami frissen épített ott szintén áll a víz, azt tudom hogy mivel frissek a falak ezért sok víz van benne ami lévén hogy tél van nem tud elpárologni meg ilyenek ezért kicsapódik. Viszont ha kívűlről szemlélem a házikót akkor 1 méter magassan vizes a fal látszik az oldalán. Ráadásúl hegyen lakom. Továbbá amennyit utána olvastam az sem jó hogy túl jó festéket használtam és nem tud lélegezni a fal és fél négyszetméteres szakaszokban olyan mintha tapéta lenne ledobja a ház magáról a festéket:( Nagyon nyomasztó mert az összes kis pénzem ráment erre a házra erre nem tudom élvezni a dolgot:( Mit lehet tenni?


2011. jan. 11. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tégla a házikód?

Mi ugyanígy jártunk, szüleimet jól áthúzták, mikor megvették, azt mondták, hogy tégla, erre egy évre rá kiderült, hogy tömésfal.

2011. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző még: a kérdés még az, hogy van-e alapja a háznak?

Ha nincs, akkor gáz van, ez is lehet az oka a vizesedésnek.

2011. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Írtad dombon laksz. Esetleg nem vezeti valami oda a vizet.
2011. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy segítetek! A házikó tégla az biztos, mert teljesen le lett verve a vakolat belűl. Annó meszelve volt ezáltal a falak jobban tudtak lélegezni. (gondolom)

Alapja is van a házikónak.

Nem dombon hegyen van. Én arra gyanakszom azért lehet ilyen vizes mert tavasszal-nyáron nagyon nagyon sok eső eset az utakon is úgy folyt a víz mintha folyó lenne ott. És gondolom ennyire vizes a talaj. Mit tudok tenni? Most jelenleg 3 db 2000watos radiátort fűtök a maximumon.... ez kb azt jelenti hogy a teljes fizum elmegy a fűtés számlára és mégis víz van mindenütt. Pedig tényleg kicsi az egész 20m2 és nem hiszem el hogy nem lehet normálisan kifűteni. Mit tanácsoltok? Tavasszal külső szigetelés? Milyet? Illetve olvastam olyat is hogy árkot kell ásni köré..

2011. jan. 11. 18:06
 5/12 A kérdező kommentje:
Első! Tömésfal az mit jelent?
2011. jan. 11. 18:08
 6/12 anonim ***** válasza:

Pfff..a párom, mivel kőműves ezt jobban el tudná magyarázni, ha jól tudom, a vályogfalhoz hasonló, meg asszem ez kimondottan töméstéglából készül és nagyon hamar nedvesedik, viszont hamarabb átmelegszenek a falak, ha fűtve van a szoba.

Írod, hogy radiátorral fűtesz.

Nem volna jobb, ha kályhával fűtenél inkább?

Szerintem sokkal hamarabb átveszik a falak a benti hőmérsékeltet, mint az olajradiátorral.

2011. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem olyan jutott eszembe még, hogy az ereszcsatorna jó e (van e), illetve a szél nem e a házfalra veri a csapadékot.

A hőszigeteléssel tényleg gondjaid vannak. Födém hőszigetelését ne felejtsd el elellenőrizni. A mi házunkba csak néhány gerenda közé tettek szigetelőanyagot. Ezt még télen is meg tudod csinálni. A falak hőszigetelése is elég jól bejött nekünk teljesen megszűntek a páralecsapódások és a számla is a felére zsugorodott.

Egy kis kályhát (vagy kandallót) nem akarsz magadnak építeni. Nem olyan nehéz megépíteni magadnak és még jól is mutathat a kis házikódba. Saját kivitelezésben nem is túl drága.

Bár nem én vagyok az első, de a tömésfal (ismerheted vert falként is) nagy vonalakban úgy készül hogy zsalu közé agyagos földet tömörítenek és mikor elveszik a zsalut kész is a fal, utána "bevakolják" saját anyagával, majd homokos mésszel meszelik.

2011. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs kályhám! Csak áramom van meg vizem. Ezáltal mivel minden áramról megy alapból is brutális a villanyszámlám.... Egész konkrétan most beszéltem egyi kismerösömmel akinek 100m2 lakása van és az én rezsim 2szer akkora mint az övé....
2011. jan. 11. 18:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Először is igen, árkold körbe, hogy el tudjon folyni a víz. Ezt akár holnap is megcsinálhatod.

Milyen festéket használtál? Ha olyat, ami nem lélegzik, akkor azt is le kéne vakarni. Szomorú, de ez van. Valószínűleg már ez a két dolog rengeteget fog segíteni.

A szigeteléssel óvatosan bánj, az is megfogja a vizet, nem véletlen penészedik sok olyan ház, ahol volt szigetelés és nyílászárócsere.

2011. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy a felújításkor körbe lett-e szigetelve az alap felett (gyanítom nem), ilyen öreg házaknál, az enyém is ilyen korú egyébként, gyakori gond, hogy a fal és a lábazat között már tönkrement a szigetelés (kátrány) és vizesednek. Ilyenkor szoktak kibontani egy sor téglát majd szigeteléssel együtt visszatenni, vagy a lemezpréseléses szigetelés is szóba jöhet, sajnos mindkettő elég költséges.
2011. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!