Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi történik a növényeimmel? A...

Mi történik a növényeimmel? A fikuszok szinte teljesen kopaszok, a yukka is hullajtja a leveleit.

Figyelt kérdés

A yukka legalább hoz újakat, szép világoszöldek. Gondolom ez nem baj, majd besötétednek. De egyre hosszabb a kopasz szár, régebben sokkal több levél volt rajta egyszerre, szinte bokros volt.

Viszont a fikuszokon nem is látom, hogy új leveleket hoznának, egyre több az üres ág.

Mindegyik több éves növény, és évek óta ugyanúgy locsolok, hetente 1x.

De ha ez évekig jó volt nekik, most mi lehet a baj?


2015. aug. 2. 15:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Képek:


[link]


[link]

2015. aug. 2. 16:00
 2/8 anonim ***** válasza:
Rossz fényviszonyok, vagy locsolás hiba.
2015. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát ez elég általános, kb. ez a két lehetőség van, de most akkor melyik a kettő közül, és több kell vagy kevesebb? ez lenne a lényeg.
2015. aug. 3. 08:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Én minden tavasszal kiteszem a fikuszokat a félárnyékos teraszra. Megtáltosodnak.

Szerintem fényhiány. És hetente egyszer öntözni télen is a 21 fokos hűvösben, meg nyáron is a 27 fokban nem valami növénybarát verzió...

2015. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most kitettem őket én is félárnyékba.

Öntözném gyakrabban, ha úgy látnám, hogy kiszárad, de keveset adok nekik, és mégis nedves a föld, meg most hogy kiemeltem a kaspóból, volt víz az alján.

Slaggal lezuhanyoztattam őket kútvízzel, hátha ez is jót tesz nekik, hogy a levelek is kaptak egy kis nedvességet.

2015. aug. 3. 10:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Jajajajjjjj! Víz volt a kaspó alján? Kirothasztottad őket. A fikusz amúgy sem tűri a pangó vizet.

Én a növényeket meg szoktam cserepestől emelgetni, hetente többször. Mindnek ismerem a súlyát. Amelyiknek a földje kiszáradó félben van, az jóval könnyebb lesz. Csak ezeket locsolom meg.

2015. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
helyrejönnek?
2015. aug. 4. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Babusgatás jelleggel én még át is ültetném friss (szellős) földbe őket, hogy mennél nagyobb legyen a valószínűsége, hogy megmaradnak. A teljesen elhalt ágakat talán le is kellene metszeni
2015. aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!