Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Jysk garanciális problémám...

Jysk garanciális problémám van. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

A jyskbe 2015. nyarán vásároltunk egy fém keretes 160x200cm-es francia ágyat fa ágyráccsal.

Mikor már odahozták a pénztárhoz az ágyrácsot feltűnt hogy nem fogja sokáig bírni ugyanis görcsök voltak a fába meg lyukak.... na hát egyszer rátérdeltem finoman az ágyra és egyből elis tört a deszka...ez még csak a kisebb baj.... az ágy profin lett összeszerelve. középen volt egy támasztó a 4 ágylábon kívül ( ez volt az ötödik) és elgörbült...pedig nem vagyunk nagy darabok a párommal. Az ágyon már lassan szeretkezni se merünk, mert a fejtábla része és az ágy vége mozog, mintha szét akarna esni... jár erre esetleg pénz visszafizetési garancia? ekkora hulladékért ennyi pénzt kiadni nagyon kár volt..



2015. okt. 10. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel nem. Én úgy tudom nem is adnak garanciát, csak a kötelező párnapos visszafizetésit. A görcsök, lyukak miatt már akkor kellett volna szólni, amikor feltűnt a boltban, hogy ez gyanúsan gyengének tűnik.

Az ötödik "pót láb" nem görbülhetne el, hiszen ennek csak akkor kellene igazán leérnie a földre, ha ráfekszetek. Azért van, hogy alátámassza a középső merevítő lécet. Ha ezt összeszereléskor jól megfeszítettétek a padlóig, akkor eltudom képzelni, hogy nem bírta a kiképzést, hiszen ez csak egy pót láb, nem arra van kitalálva, hogy a súly nagyrészét felfogja. Én legalábbis így tudom és így is használom. Két lapraszerelt ágyam van (egy otthon a szüleimnél 10 éve kb, az Jysk-es) és egy viszonylag új a saját otthonomban, ami Praktikeres. Egyiknek sincs hasonló problémája.


A rácsokat egyébként is könnyű törni, erre a legegyszerűbb megoldás, ha bementek egy boltba és vesztek pár lécet bele. Nálunk van kifejezetten olyan bolt, ahol ilyesmiket lehet beszerezni és tartanak is direkt akkora léceket, amik az ágyrácsba kellhetnek. Pár száz forintos tétel.


Mondhatnám, hogy erőlködj, de én első hasalásra azt gondolom, hogy egy Jysk-kel szemben nem fogod ezt megnyerni. Jó eséllyel bizonyítani sem tudod, hogy selejtet vettél, innentől kezdve pedig ember legyen a talpán, aki egy "multival" szemben érvényesíti az igazát.

2015. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged :)

Én megpróbáltam és igaz hogy a pénzt nem kaptam vissza, de pótlábat és ágyrácsokat küldtek újat. de ezt is úgy hogy már majdnem félév eltelt addig addig nyúztam őket..hihetetlenek...

2016. febr. 19. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!