Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Megbízható lehet ez a webáruhá...

Megbízható lehet ez a webáruház? https://www.vidaxl.hu/

Figyelt kérdés

[link]


nyilván azoktól kérdezném elsősorban, akik már vásároltak itt..rendben volt minden?

zavar kicsit, hogy csak kártyás fizetés van, utánvét nincs


2015. nov. 20. 16:43
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Az egész vagy fordítóprogrammal lett magyarosítva vagy valakivel aki törni magyartot.. Valahol Hollandiában van valami cégközpont,telefon nincs, ha gond van garanciális vagy bármi ,hogy fogod rendezni? Én nem vennék ilyen oldalról,főleg nem előreutalással. Akkor már inkább ezerszer ebay,ott a paypal rendszer védi a vevőt.
2015. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 TappancsMancs ***** válasza:

Ha nem is tudjuk pontosan a webes kereskedelem működtetési szabályait, annyit magunktól is megnézhetünk, hogy egyáltalán elérhetőek e? Ha egy céget nem lehet személyesen felkeresni az mit közöl? Szerintem nem szeretnék ha bárki meglátogatná őket. Annak is nyilván van oka. Másrészt ha nincs cím akkor azt szeretnék hogy az emberek ne tudják hol vannak. Tehát egy korrekt oldalon első a cím. Kell telefon és email, de nem ingyenes. Saját domain-es email cím. A szabályok szerint ennél jóval többet kell feltüntetnie egy cégnek és nem is csak webshopnak. Kell ugye egy cégnév, cégjegyzék szám, adószám, bankszámlaszám, székhely stb.


Ahol én nem látok megfelelő elérhetőséget és nem ismerem az nekem felejtős.


Ha jól tudom ma már üzlettel is kell rendelkezniük a személyes megtekintéshez és/vagy átvételhez.


Az előz válaszoló nem is tudom hol talált az oldalon címet, mert én kapásból semmit se találtam, még email címet se. Se céget. Akkor kik üzemeltetik. Ha gond van hol kinél lehet reklamálni?


"Az e-kereskedelem

Az Ektv. 4.§-a tartalmazza, hogy mely adatokat kell a honlapon feltétlenül folyamatosan közzétenni.


A szolgáltató köteles elektronikus úton közvetlenül és folyamatosan, könnyen hozzáférhető módon legalább a következő adatokat közzétenni:


a) a szolgáltató nevét,


b) a szolgáltató székhelyét, telephelyét, ennek hiányában lakcímét,


c) a szolgáltató elérhetőségére vonatkozó adatokat, különösen az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen használt elektronikus levelezési címét,


d) ha a szolgáltató létrejöttét vagy tevékenysége gyakorlásának megkezdését jogszabály nyilvántartásba való bejegyzéshez köti, a szolgáltatót a nyilvántartásba bejegyző bíróság vagy hatóság megnevezését, és a szolgáltató nyilvántartásba vételi számát,

..."


[link]



A csalók nyilván arra hajtanak, hogy a küldött pénzeket fogadják a számlájukra, és nekik kelljen elsőnek lépni-postázni-küldeni és utánvéttel. Abból nem lenne pénzük. Ugye. Elérés semmi.

2015. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 TappancsMancs ***** válasza:

jav


és *NE nekik kelljen elsőnek lépni-postázni-küldeni és utánvéttel. Abból nem lenne pénzük.

2015. nov. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 TappancsMancs ***** válasza:
95%
Ja és hogy konkrét legyek. Ha nincs semmi adat róluk vagy nagyon hiányos akkor egy ismeretlennek küldenek pénzt a megrendelők. Igaz? Szóval felejtős.
2015. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
köszönöm..akkor most gondolkodok kicsit
2015. nov. 20. 17:41
 6/45 anonim ***** válasza:

Itt találtam valami címet az oldalon [link]


Nem mondom hogy egyből meglett ..

2015. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

esetleg valami megbízható magyar bútorboltot tudnátok?

webáruházat persze..

2015. nov. 20. 17:48
 8/45 TappancsMancs ***** válasza:

Jó van nekik valami, egy hanyagabb oldalon de háát, nekem talán mégsem. Azért mert külföldi csak a cím a cég. Nincsenek itt Mo.-on azért csak külföldi a cím? Vagy onnan szállítják ide? Teljesen magyar nyelvű oldal (hibákkal) és mindez Hollandiából. Egy angol nyelvű oldalnál rendben is lenne az ideszállítás és bárhova, de ez így nem nemzetközi, hanem valahonnan ide dolog. Nekem nem tiszta. Van más haza pályán.


Adat hiányosságok persze vannak hazai pályán, de ennél összességében jobb a helyzet e téren.


Kellemes nézelődést :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 TappancsMancs ***** válasza:

Fúú na jól összevissza írtam, remélem azért érteni. :)


(google > "bútor webshop") vannak páran.

2015. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 cintikebabby válasza:
Ez az oldal már nekem is megütötte a szemem jó kis cuccok vannak de hát igen csak előre utalással! Mégse egy Kika bizonytalan vagyok vele kapcsolatba bár én nem a Magyarországi oldalról rendelném hanem Ausztriairól Bécsbe....
2016. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!