Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen függönyt válasszak...

Milyen függönyt válasszak ilyen típusú erkélyfalhoz? (Link a leírásban. )

Figyelt kérdés

Tehát az erkélyfal: [link] Png?

Kétsoros karnis sín van felszerelve. Arra gondoltam, hogy kétoldalt az ablakokhoz valamilyen fényáteresztő függönyt tennék a karnisra, középen az erkélyajtóra pedig vitrázspálcás megoldással ugyanazt a függönyt. Az ajtó feletti kis ablakra is pálcás megoldás legyen, vagy a karnisra csináltassak az ablakokon lévő függönyök folytatásaként egy rövidke kis függönyt?

Nem igazán tudom elképzelni hogyan nézne ki jól.

A sötétítőt egyébként hosszúra szeretném (padlóig érőre), hogy középen az ajtónál találkozzon, mivel nincs redőny az erkélyfalon.

Jöhetnek a javaslatok, tippek, illetve, hogy hol érdemes csináltatni.

Találtam egy ilyen oldalt, egész jónak tűnik, árkalkulátor is van: [link] ezzel kapcsolatos tapasztalat is jöhet! :)



2015. nov. 24. 09:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az első linknél a Png elé bekerült egy szóköz, helyesen így néz ki a link: [link]
2015. nov. 24. 09:33
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a sorházunkban hasonló volt az ablak, annyi különbséggel, hogy nem volt az erkélyajtó fölött kis ablak. Nekünk a kertre nyílt, nem sokan láttak be. Dupla sín volt felszerelve, az egyikre sötétítő került, de csak dísznek a két szélén.

A másik sínen földig érő függöny volt oly módon, hogy középről kifelé lehetett elhúzni, tehát két nagy darabból állt a függöny és az erkélyajtótól kifelé húzhattuk el.


A függöny ráncolását (ami nagyon szép volt), a függönybolt vállalta és ők oldották meg azt is, hogy mechanikusan tudjam széthúzni a függönyt, ami nagyon szépen középtől kiindulva szimmetrikusan húzódott szét, ha nagyobb világosságot akartam és ráadásul az erkélyajtót is szabadon tudtam hagyni, ha kellett, mert ott sokat mászkáltunk.

Mindezt egyetlen mozdulattal, a bal ablak szélénél felszerelt zsinórral tudtam megtenni. Lehet, hogy leírva bonyolult, de imádtam, mert ennek segítségével annyira húztam el a függönyöket, amennyire akartam, mindig szimmetrikus maradt és a ráncolás is mindig szépen beállt. Mosáskor is könnyű volt levenni.

2015. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jól hangzik. És nagyon drága volt a mechanikus elhúzós megoldás? :)
2015. nov. 24. 11:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt olcsó :) Viszont soha nem bántam meg, rengetegen megdicsérték, könnyű volt kezelni és tényleg szépen mutatott, ráadásul praktikus volt.
2015. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 TappancsMancs ***** válasza:

Két féle függöny tartót ne tegyél fel az biztos nem lesz jó és nincs is rá szükség. Ha a szoba és ház/lakás jellege-stílusa megvan, bútorok megvannak, akkor azokhoz válassz függöny tartót. A vitrázsos rusztikusabb, mediterránabb, a karnis modernebb. Mindkettővel klasszul tud kinézni, de ne keverd. Egyik.


Szélességben és magasságban is mindenképpen az fog rendesen mutatni ha egységes rajtuk és nincs két oldalt más függöny mit középen. Amit ne (ez is fontos) ne legyen 3 db függöny hanem 2 db. Mert olyan is előfordul és borzalmas.


Majd később még jövök csak gyorsan.. Szóval egy féle tartó és egyeben végig az egész fölött. Hosszra is egy hossz és a földig a plafontól. Oldalra két felé húzható (2db). Van olyan ahol jól passzol pl ablaknál ha csak az ablak párkányig ér de ez kényesebb, feltételei vannak. Csak mert van ahol ilyen helyre két magasságút tesznek és jujj.


Amit érdemes megfontolni: ma már sokszor elhagyják a kettős függönyt és csak sötétítő függöny van fent. Még nagyon nagyon luxury helyeken is. Ez azért van mert igazából a fátyolfüggönynek csak két szerepe van/lehet. Egyik ha konkrétan belátnak nap közben és viszonylag közelről. Vagy csak dekoráció de e nélkül is lehet minden jól és szépen.


Amiért érdemes kihagyni a fátyol függönyt: kevesebb munka, kevesebb kiadás ami az esti függönybe bedobható és szebbet lehet venni, meg fölösleges ha a használata miatt vennénk mert nap közben csak ritka esetben lehet belátni egy ablakon, este meg ott a sötétítő.


Voálá. Nincs csak esti függöny és mindenben kellemes:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze lehet az se rossz ha két függöny van.

2015. nov. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 TappancsMancs ***** válasza:
Remélem nem néztem el egyet sem , siettem.
2015. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 TappancsMancs ***** válasza:
Senkit se akarok belevinni de ha kellemes függönyt szeretnél akkor futkosás ezerrel. A többségét én nem venném meg. Nagymintás még kényesebb a többsége olcsó vacak és ha nem megy a belsőhöz akkor még ront is rajta. Egy jól kiválasztott egy szín tökéletes. De azt akkor meg kell futkosni/netezni. Az felejtős hogy meglátunk valamit és jajj de érdekes és csak kidobott pénz. Az anyag tapintása ebben elég fontos, ha nem kellemes úgy is fog kinézni. Egyszínű vagy szőtt mintás esetleg elég.
2015. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:

Ezzel rontanánk el biztosan hogy:


Milyen függönyt válasszak ilyen típusú erkélyfalhoz?


Részben jogos a méretek miatt de igazából az egész szobához válassz függönyt. Szőnyeget is. Fel lehet építeni egy szobát részletenként is ha megy egyik a másikhoz.


A mutatott oldalon a tervezőben vanni van ötlet csak semmire se jó a többsége. Ablakhoz 1 db függöny - elhúzva féloldalas, ez nagyon ritkán okés. Mindenféle cikk cakk alakban szabott meg ívesre - ezeket zsszitne lehetetlen épkézláb módon felhasználni. Tetőtéri ablakra ráfogatni a függönyt - idétlenül néz ki, oda vannak rolók egyéb árnyékolók, az rendesen áll rajtuk. Egy db középen összefogva - marhaság. A kékkel jelölt szinte mindenhol használható, még a legszuperebb helyeken is bármilyen stílusnál azok elegendőek és normálisan mutatnak.


[link]

2015. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

5-ösnek:

Mindenképp szeretnék "nappali" függönyt is, mivel a lakás (magas)földszinti, az erkély parkra/játszótérre néz, ill. járda is van ott, ami elég forgalmas.


8-asnak:

Nyilván nem úgy értettem, hogy az ablakhoz veszem a függönyt, csupán a forma miatt fogalmaztam így, ill. raktam be a képet, hogy érthető legyen hova is szeretném... Egyértelmű, hogy magához a helyiséghez kell választani a függönyt, és az oldalon látható elrendezési formák közül nekem sem tetszik nagy része, csupán ötletet próbáltam volna meríteni.

2015. nov. 25. 19:05
 10/14 TappancsMancs ***** válasza:

Aha értem. Akkor két fátyol+sötétítő vagy ha tetszik reluxa+sötétítő. A reluxát ha állítgatjuk fed annyit hogy nem látnának be, de meg is lehet nézni a szomszéd ablakokat kívülről ha van hogy jön ki.

[link]

2015. nov. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!