Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Sonoma tölgy szekrénysorhoz...

Sonoma tölgy szekrénysorhoz milyen színű (mintázatú) laminált padlót választanátok?

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 4. 16:35
1 2
 11/18 TappancsMancs ***** válasza:

A ja kiadod. Szerintem akkor is érdemes jól berendezni, mert többért is lehet kiadni mint egy nullextrásat. Ha már így szóbajött javaslat a kiadáshoz. Bár Magyarországon még nem annyira elterjedt de mindenképpen csináltass látleleti szerződést is. Ausztráliában egy kiadó lakásnál több 10 oldalas szerződések vannak, ami persze védi mindkét felet is. A bérlő nem "tudja" lepukkantani de a bérbeadó se számolhat rá semmit kénye kedve szerint. Egy ilyet ha korrekt papír egy normális ember úgyis aláír, mert felelősséggel tartozónak tudja saját magát. Abba bele szokták venni az állapot felmérést amit ha tetszik valakinek együtt végigmennek és tételesen felolvas/olvas és nézze át a bérlő is mielőtt kibérli, hogy pl tűzhely típusa, leírása, szín, állapot pl 2 db 10 cm-es karc alul (fotó). Stb így minden. Mi van a lakásban tételesen pontosan és állaga. Mit fizet javít a bérlő és mit a tulaj. Joga van zárat cserélni de köteles az eredetit megtartani stb stb. Aki aláírja az felelős normális ember, aki ettől elmenekül jobb is ha nem bérli ki. Máshol ezt már így szokták. Jó erről ennyit. :)


Most dolgom van majd jövök, amúgy már gyerekkoromban is design könyvtárba jártam érdekelt. :) Azért írok ennyit mert ez így működik szerintem, volt itt egy lány akinek egy smink asztalt terveztem, néha rám jön a segítősdi. :) Nem volt elégedett azzal ami kapható és ahogy rákerestem igaza is volt. Na jó ilyen tervezést azért sokan nem is fizetnének meg mert már a tervezés árából megvennék a bútort. :) Ahogy néztem valóban egy rést vett észre a piacon a lány, küllemre is egykaptafára voltak és funkcionálisan/formailag is. Több hét volt a munka, tanulmányozni kellett hozzá az összes féle kapható makeup asztalt, boltok kínálata, filmezésben használtak, fotózásoknál, makeup szalonok kialakításai és mindent. :) Még nőcis parfum akármi boltokba is elmentem hogy lássam mekkora kütyüjeik vannak és mindennek legyen helye. Így már a funkciótól és használhatóságtól indult, lett sok 5cm belmagasságú kis fiók az apró dolgoknak, és több nagyobb méret, polcok több méretben, egy 40 cm hajlakk is odafér, alul nagy fiókok az intim csomagoknak hajszárítónak stb. Megjelenésre is igazi makeup table. Nőcis és ami kell. De több hét munka volt, van aki ebből a bútort is megveszi. Mert ugye egy gyári munkás keres havi 100e-t, ilyesmiért viszont ennél többet szoktak kérni. Szóval mindegy, segítős napok voltak. Kapott egy pdf-et látványtervekkel és kivitelezési dolgokkal, 3d fotorealisztikus demoképekkel. Fullszörvisszel.

[link]

[link]


Ja ha lakberendés kelleni fog neked egy jó 3d progi, már ha még nincs. A tanfolyamról látatlanul annyit mondanék, hogy nyilván meg kell tanulni a sikeres vizsgához, de érdemes dolgokat felülbírálni, elszállni nem kell mert a kreativitás nem elsődleges de persze fontos az is. Lakber magazinokban is ugyanez a helyzet. Én így látom. Most dolgom van majd jövk.


Pár oldal amit talán bútor szempontból jobbnak látnék, az elsőt megkérdeztem emailban kíváncsiságképp és a legtöbb dolguk elemes egyenként is megvásárolható.

[link]

[link]

[link]

2015. dec. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 TappancsMancs ***** válasza:

>Kisebbik szoba: komód, tv állvány, íróasztal, fotelágy.



A kisebbik szobát jobb lehetne amolyan teljes gyerekszobának kihozni. A fotelágyat én félretenném más esetekre, mert praktikátlan a mindennapokban, reggel mindent le kell szedni és eltenni, majd este ugyanez visszafelé. Akkor használnék fotelágyat ha egy ekkora szobán két gyerkőc osztozik. Akkor indokolt. Itt meg lehetne oldani hogy minden legyen egy normál ágy is beférne. Persze kérdés a rá szánható keret. Nem adok ki lakást csak gondolom egy egy gyermekes család ha nagyon megfelel hosszútávon is bérelné. Mert élhető számukra. Beférne ágy, íróasztal székkel, komplett szekrénysor fejmagasságban (tárolástól függő magasság), egy két személyes kanapé szemközt tv szekrénnyel (ennek két oldalán polcos rész és fölötte szintén lehet szekrény.


[link]

A nagyobbik szobát is érdemes lenne ágykanapé helyett ággyal megnézni. Ezek össz területben olyan sokat azért nem spórolnak. De ha aerobikozik valaki vagy kell a hely akkor muszáj.

2015. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TappancsMancs ***** válasza:
Visszanéztem a linket és a számok néhol alig látszanak. Mindenesetre lehetne komplett nappali rész, háló rész és dolgozó rész is, még kis hely középen marad is. Fiktív mert ablakot ajtót az csak tettem valamit.
2015. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig rám szánt időt energiát! :)

Amit irsz jó ötlet (teljes gyerekszobásitás) végülis az ágy is elfér. Az ajtó a hossz oldalon van. Az ablak erkélyajtóval, a rövidebb falon van,ami szinte végig ér és középen van.

2015. dec. 7. 20:18
 15/18 TappancsMancs ***** válasza:
Ha mondanál ajtó ablak méreteket meg lehetne nézni pontosabban is. Ez az utóbbi sokkal jobb, van sok elem amiből össze lehet válogatni. :) Esetleg a megrendelt kanapé linkjét is lehetne össze lehetne nézni.
2015. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az otthoni gépről, majd elküldöm az összedobott alaprajzot :)
2015. dec. 9. 08:11
 17/18 TappancsMancs ***** válasza:

Lakás kiadásról egy friss kérdés innen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__7406477-buto..


Tapasztalatom ilyen olyan van erről értelmes dolgokat mondanak. Lehet meg kéne fontolni.

2015. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót! saját tapasztalatom. A gyerekem apjának (akkor még nem volt gyerek) költöznie kellett otthonról huszon évesen. Albérletbe. Hát örült, hogy volt benne valami bútor....

természetesen csak hűtőre és mosógépre gondoltam, meg tűzhelyre mint alap felszereltség....

és a bútorokra.

2015. dec. 10. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!