Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ti használjátok a régi porcelá...

Ti használjátok a régi porcelán tányérokat, edényeket?

Figyelt kérdés

Édesanyámtól örököltem jó pár porcelán étkészletet, leveses és egyéb tálakat, poharakat, csészéket, mártásos tálakat, kicsi és nagy tálaló edényeket. Nagyon jó minőségűek és csodaszépek (a régi ízlésnek megfelelően), szerintem ő sajnálta használni őket (sajnos már nem él :() Van olyan közötte, ami még a nagymamámé volt. Ma viszont már egyáltalán nem divatosak. Olyan gyönyörűeket lehet kapni az üzletekben mindenféle formában, vágyakozva nézegetem, viszont szükségem igazából nincs rájuk, mert így is több van a kelleténél.


Nem túl ódivatúak ezek a régi porcelánok? Mit kezdjek velük, ha úgy igazából nem ezek tetszenek, hanem inkább a színes, modernebb fazonok, viszont nincs szívem eladni őket?!



#használat #régi porcelán készletek
2015. dec. 8. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Én sem szeretem őket. Szegény anyukám mindig próbálja rámtukmálni, hogy hozzam haza, használjam, de egyáltalán nem az én világom.


Én a helyedben kiválasztanám a legszebbeket, és azokat valami tálalószekrényben kiállítanám, de nem használnám. Így egyfajta dekorációként szolgálhat. Ha sikerül valami szép tálalót találnod, akkor modernebb lakáshoz is jól passzolhat.

2015. dec. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom, más is van így ezzel.:) Köszönöm a választ.
2015. dec. 8. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Én használom némelyiket. Az otthoniakat nem hoztam el az ország másik végéből motorral (a könyveknek kellett a hely), egy levesestállal amúgy sem tudnék mit kezdeni, mi a lábasból szedünk, de a házammal is vettem egy csomó konyhai dolgot, többek között porcelánokat. Most a pincében vannak, nem szépek, de kidobni eddig nem vitt rá a lélek. Néhányat megtartottam (ma is a nagy szilvás tányérra szedtem ki a zellerfasírtokat, kicsire nem férnek, ha sokan vannak), kedvencem az, amin Jancsi és Juliska van, de süteményes tányérnak kedvelem az aranyszélű kis virágosakat... Miközben a stílusom egész más. De alapdolog, hogy nekem tetszenek annyira, hogy használjam őket. Ha Neked nem tetszik, akkor inkább ne használd, bár megértem a problémát. Ha szép lenne, én is inkább nosztalgikus dísztárgynak használnám, nekem is vannak régies dolgaim, amik a házam eklektikus berendezésébe belepasszolnak...
2015. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 TappancsMancs ***** válasza:
1es ha neked sem tetszik miért állítanád ki dísznek? Nekem sem az esetem, el lehet adni, attól függ melyikért mennyit adnak, de legalább visszahoz valamit. Szerintem ha nem tetszik add el kompletten úgy is jobb vétel. Én még dísznek se tartanék meg belőle. Antikvitás boltokban mutasd meg, általában kapsz egy átvételit és eladás után értesítenek és fizetnek. Nekem még ami tetszik is és nagyon extra darab az se kéne, csal láttam már nagyon drágát és jót, csak kösz de nem. :)
2015. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Én sem állítanám ki dísznek, de a kérdező az édesanyjától örökölte, és megértem, ha nem akar tőlük megválni. Neki ez egy kompromisszumos megoldás, nem kell használni, de azért ott van.


1. voltam

2015. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én használom, sokkal szebbek és praktikusabbak mint amik most divatosak.
2015. dec. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Akkor mindent amit öröklünk meg kell tartani vagy a porcelán készet speciálisan ilyen, Emlék rendben van az ember megtart ezt azt, nagyi kedvenc egy két dolgát, anyutól is egy két dolog. A többi mehet, van saját ízlésünk vegyünk olyat. Aztat is vitottanám :) hogy szebbek. Egy nagyon drága szép tud lenni de ezek az olcsóbb mindenfélék gyűjtőknek jók. Én még azt se szívesen használnám ha adnának egy olyan drágát hogy rogynék az ára hallatán, mert kösz... Nekem még a tálaló szekrény is fölösleges mert manapság a konyhában elférnek ami szükséges. Hokedlit se tartanék (fiókos szék) mert kösz... :D Azt viszont osztom hogy attól mert mai darab még nem feltétlenül jó is. Dísznek előbb tennék ki egy 2000 éves csirbe csorba kerámiát.
2015. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megbánnád, ha eladnád. Gondold meg, hogy milyen érték lesz az unokádnak.
2015. dec. 13. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi ünnepi alkalmakkor vesszük elő az ilyesmit, így nincsen széthasználva, de elfelejtve sem. Egyébként mi is modern, mosogatógép-álló dolgokat használunk.
2016. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!