Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy 40m3 hálószobába milyen...

Egy 40m3 hálószobába milyen teljesítményű klíma kellene futeshez?

Figyelt kérdés

Ezt a kettot neztem:


Daikin FTXB35C /-7c 2,48kw fűtőtelj 2,22COP / -15.0 C 1,99 KW 2,12COP


vagy lenne ez 40e ft drágábban és csendesebb is:

LG P12RL / -8c 3,4 kW 2,50 COP /-10c 3,2 kW 2,4 COP


Szerintetek eleg lenne a daikin ha olyan -10 c hasznalnam a klímát?

Mindenképp klimarol szol most a kerdes. Koszonom.


2015. dec. 26. 13:36
 1/4 kovpet ***** válasza:

Nem a térfogattól függ.

A szigetelés meg a benapozás, stb számít. Méretezni kell, legalább kb-ra.

2015. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mindkettő jó márka.


Azonban ne te számolgass,hanem menj el egy szaküzletbe és ott majd egy szakképzett eladó elmondja a tudnivalókat és segít a lehető legmegfelelőbb klímát kiválasztani.


Nekünk Daikin klímánk van az egész házban (6 beltéri egységgel) viszont meglepődtem hogy most az LG drágább tőle Mert elvileg az egyik legjobb márka a Daikin.

2015. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kovpet ***** válasza:

Hát én nem bíznám az eladóra, az teljesen biztos :)

Főleg, hogy érdekelt is a témában meg ideje sincs az ilyesmire. Arról nem is beszélve, hogy az sem biztos, hogy a tudása megvan hozzá.


Egy hőszükséglet-számítás nem egy akkora ügy, hogy az ember ne tudja magának megcsinálni, szumma A*k*dT és kész.

2015. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért szakember én se vagyok de a paramétereiben pontosan meg van adva melyik mekkora helyiségbe való. Az én szobám kb 25 m2 es volt egy gép ami 25-35 m2 re volt ajánlva 130 ezerért Elektrolux. Na én hozzádobtam még 12 ezret és olyt vettem ami 50m2-re való hogy biztos jó legyen. Na most ha te is hasonló módon vásárolsz és nem valami 70-80 ezres gagyit veszel nem hinném hogy mellényúlsz. Persze szakembert ettől még megkérdezhetsz.
2015. dec. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!