Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi az eredeti funkciója a wc...

Mi az eredeti funkciója a wc lehajtható tetejének?

Figyelt kérdés
A wc deszka maga érthető, hogy miért kell. De mivel olyan sok helyen nincs lecsukva, ezért megfogalmazódik bennem a kérdés, hogy mi az igazi, a tervező által elgondolt eredeti célja a wc lecsukható tetejének?

2016. ápr. 5. 17:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
71%

valószínűleg semmi.


a vízöblítéses vécé közvetlen elődje nem a pottyantós a kert végében, hanem a szobavécé, aminek meg értelem szerűen volt teteje. szerintem először tetőset csináltak, mert az emberek azt szokták meg, aztán meg maradt a tető, mert azt szokták meg. és ennyi.

2016. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A magyarázat nagyon egyszerű. Ugyanis a WC kagylókat nem csak otthonokban, hanem középületekben is használják. Pl kórházak, kollégiumok. Ezeken a helyeken nem csak azért vonulnak el az emberek oda, ahova a király is gyalog jár, hogy elvégezzék a dolgukat, hanem egyéb célból is: pl a kolotyón dohányozni. Ilyenkor célszerű lehajtani a fedélt, és úgy ráülni, esetleg egy kispárnára, szivacsra, összehajtott kardigánra. Én pl amikor kollégiumban laktam, ott este 10-kor lekapcsolták az áramot, és csak a WC-ben volt világítás, ott lehetett éjszaka is tanulni. Márpedig ilyenkor az ember szeret kényelmesen ülni, egy lehajtott deszkán, nem pedig az alatta tátongó csatornarendszerbe nyíló luk fölött guggolni.


A másik dolog a párolgás csökkentése. Ha sokáig nem használják a WC-t, akkor a szifonban lévő víz bizony elpárologhat, és így akadálytalanul jöhetnek fel a szagok a csatornarendszerből. A lehajtható fedél ezt a párolgást is csökkenti, illetve lehetetlenné teszi.

2018. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!