Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit csináljak a sarjikáimmal,...

Mit csináljak a sarjikáimmal, hogy ne szaporodjanak, vagy legalább kevesebbet?

Figyelt kérdés
A sarjika egy növény, aki nem ismeri, keressen rá. Lehetőleg tulajdonosok, vagy hozzáértők válaszait várom, beleptek a növények, agyon túlszaporodtak. Kérlek segítsetek!

2016. júl. 31. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Inkább tegyél fel róla egy képet, mert a "sarjika" nem rendes név, ebböl nem lehet megtudni, miröl van szó.


Ha meg túl sok, akkor a fölösleget dobd ki.

2016. júl. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kidobást szeretném elkerülni. Mindjárt megkeresem a rendes nevét és küldök linket. :) Más megoldások érdekelnének. Elosztogatás kilőve, az is megvolt.
2016. júl. 31. 15:21
 3/14 A kérdező kommentje:
2016. júl. 31. 15:25
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem mindkettő ugyanolyan, nem tudom melyik. :/
2016. júl. 31. 15:25
 5/14 anonim ***** válasza:

A kettö a két linken ugyanaz a növényfaj, csak idöközben átsorolták máshová a botanikusok, és megváltozott a neve.


Amit tenni tudsz, hogy a kis sarjakat idöben leszeded és azokat kidobod, illetve a lehullottakból kikelt kis növénykéket is. Vagy ha van ismerös, aki szeretne, el is tudod ajándékozni. Ha van kerted, oda is ültetheted öket, nyáron nagyon szépen nönek, télen meg elpusztulnak, ezért nem kell féln, hogy az egész kert tele lesz velük.


Az anyanövényt ne dobd ki, viszont a sarjakat igen, mást nem tudsz tenni.

2016. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De én pont, hogy az elpusztulásukat nem szeretném. Azért nem ültetem ki őket, hogy télen ne pusztuljanak el. Más ötletek, tanácsok?
2016. júl. 31. 17:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Mást nem lehet tenni, vagy elajádnékozod vagy kidobod vagy idövel kiköltözöl lakásból mert minden tele lesz vele. (nekem is van, tudom, milyen)
2016. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De én sajnálom őket, esküszöm őket jobban szeretem, mint az embereket. :D A ház már most tele van, azért kérek segítséget, mert kilakoltatnak a növénykék. ^^
2016. júl. 31. 18:31
 9/14 anonim ***** válasza:

De hogyan? :D

Hát cserépbe csak nem tudnak elszaporodni :)

2016. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Dehogynem, lehullajtják a kicsiket és szaporodnak maguktól, meg én is ültetem őket. Angolul is próbáltam rákeresni, hogy szaporodás gátlás, de fogalmam sincs, hogy kéne ezt. Kidobni nincs szívem őket.
2016. júl. 31. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!