Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kerek ablakhoz milyen függönyt...

Blossom Bright kérdése:

Kerek ablakhoz milyen függönyt vagy elsötétítési lehetőséget javasoltok? Ami jól is néz ki. (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Régi építésű vályogházam van, a kérdéses részen kb. 50 cm-es falvastagsággal.

A hálószoba kapott egy ablakot, hogy némi természetes fény is bejöjjön.

Az ablak kerek. (Átmérője kb. 70 cm.)

A falvastagság nagy részéig téglával van körberakva, kívül pedig üvegtégla lesz, tehát nem nyitható ablak. (Így a spaletta lehetősége kizárva.)


Nagyon szép lesz, meg jó is lesz, tényleg, viszont... nem szeretném, ha éjszaka az utcai lámpa bevilágítana, szóval valami függönyfélét szeretnék majd feltenni, de nem tudom, hogy milyen legyen...


Amilyen megoldást eddig a neten találtam, az nem jó, például hogy az ablak felétől lefelé van csak függöny, mert ugyan jól néz ki, de nem oldja meg a problémámat.


Kreatív ötleteiteket előre is köszönöm! :)



2016. okt. 3. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
És nem lehet fölé karnist tenni?
2016. okt. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyenes karnist fölé. Akár az oldalfalra szerelve, akár a mennyezetre.
2016. okt. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is a karnist javasolnám fölé:

[link]


Esetleg kicsit bonyolultabb, hajlított karnisokat (tudom itt a képen nem pont kerek az ablak, de felül íves):


[link]

[link]

[link]

2016. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


1-es és 2-es, igen, a legkézenfekvőbb megoldás valóban az, hogy karnist fölé, de... valahogy szeretném, ha nem olyan átlagos lenne, mivel az ablak maga sem átlagos.

Ettől függetlenül köszönöm a válaszaitokat, ment nektek a zöld kéz. :)


3-as, igen, valami ilyesmi, kreatív, az ablakot inkább kihangsúlyozó, nem elfedő ötletet kerestem én is. :)

A második képen lévő megoldás tetszik a legjobban.

Köszönöm szépen az ötletet! :)

(Természetesen neked is ment a zöld kéz.)

2016. dec. 15. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Van kerek ablakunk, végigjártuk a lehetőségeket mielőtt függönyt vettünk. Nekem az egyenes karnis jött be, én belülről már nem hangsúlyoztam. Jól néz ki főleg kívülről, de máskor nem választanék ilyen ablakot.
2016. dec. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!