Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Webáruházon keresztül rendelt...

Webáruházon keresztül rendelt szekrenysort vissza lehet vitetni?

Figyelt kérdés
Szombaton érkezett megbegy elemes bútor csalad 10 tagja, de nem igazán tetszik így élőben. 240.000 Ft volt, a rendeléstől számítva 1 hónapot vártam rá. El vagyok keseredve...Úgy tudom, hogy az interneten rendelt termékeket bizonyos ideig mindenféle indoklás nélkül vissza lehet küldeni. Ez erre is igaz?

2016. nov. 9. 06:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen 14 napod van, de valószínű, hogy a szállítás a te költségedre fog menni.
2016. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyedileg gyártott eszközökre általában nem érvényes a 14 napos elállás, kérdés, hogy ez esetben a rendelésed miatt gyártották le az adott bútort, a te igényeid szerint, mértetben és színben kiválasztva, és ezért kellett rá egy hónapot várni, mert ilyen esetben szerintem nem állhatsz el a vásárlástól

mindenképp meg kellene nézni a honlapot, hogy mit írnak az elállásról


[link]


és itt az alábbi kérdés:

Visszakövetelhetem a vételárat olyan termék esetén, amelyet kifejezetten a saját kívánságomra, egyedi utasításaim alapján készítettek, állítottak elő?


Nem, mivel a vállalkozások nem kötelesek olyan termékek feltétlen visszavételére, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó egyedi utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő. Ha ezekben az esetekben elfogadnánk az elállási jog gyakorlását, akkor gazdaságilag értéktelenné válna a dolog, hiszen a kereskedő már nem tudná a kizárólag az azt megrendelő fogyasztó számára értékkel bíró egyedi jellegű terméket más vevő számára értékesíteni.

2016. nov. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!