Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gardrób szobára, milyen...

Gardrób szobára, milyen ötletek lenne?

Figyelt kérdés
Az egyik szobából, a teljes hosszában szeretnék leválasztani gipszkartonnal egy gardrób szobát. Így a hossza 4 méter lenne. Szerintetek milyen szélesnek kell lennie, hogy elférjek benne. Úgy gondoltam, hogy polcrendszert készítenék a falra, vagy vami olcsóbb polcrendszert, akasztós részt építenék esetleg vennék. Gondoltam, hogy tolóajtóval lenne a bejárat. Van valakinek jó ötlete, szívesen venném. Köszönöm!

#gardrób #gardrób szoba
2016. nov. 16. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Egykét ötlet:

[link]

2016. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek az ötletek nagyon jók, de én ezt nem tudom kivitelezni. A gardrób nálam 4 méter hosszú lenne és a szélesség a kérdéses. 1 méter-1,1 vagy ennél több kellene. Túl nagy részt nem akarok a szobából leválasztani.
2016. nov. 16. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem abból kiindulhatsz, hogy egy klasszikus akasztós szekrény kb. 60 cm mély. Ha csak polcos, akkor is a minimum 40 cm. Egy embernek meg szerintem legalább 70 cm széles folyosó kell (kb. annyi egy ajtó szélessége), főleg ha pl. pakolászni is szeretne guggolva vagy olykor létráról. Szóval ezeket add össze aszerint, hogy egy vagy két oldalon lenne a tárolás, plusz hagyj rá valamennyit (falvastagság, bútorvastagság...) A legjobb, ha felülről lerajzolod vonalzóval méretarányosan. Ha van rá lehetőség, élőben is kipróbálhatod, ha a szobában a padlón kijelölöd valamivel (madzag, papír), mi (falak, szekrény) hova kerül és akkor látni fogod, mennyi hely maradna.
2016. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Ennek mi értelme? Ha csinálsz egy 4 méter hosszú beépített szekrényt, az feleannyit vesz el a szobából, mint ez a megoldás.
2016. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek a #4-essel: ha egy szobában gond, hogy a gardrób 1,1m vagy 1,5m helyet foglal el belőle, akkor abba a szobába nem való gardrób, mert kicsi hozzá. Gardrób olyan szobába való, ahol tökmindegy hogy 1 vagy 2 méter széles részt választasz le, az nem befolyásolja a szoba használhatóságát, komfortérzetét.


Ilyen körülmények mellett egy beépített szekrénysorral sokkal jobban járnál, sokkal praktikusabb lenne, hiszen a szoba részére megspórolod azt a 4x kb. 100-120 cm széles részt, ami a gardrób esetében a közlekedő lenne. Ráadásul olcsóbb is jóval, mint egy gardrób, már csak a gardróbfal és a tolóajtós rendszer hiánya miatt is (ami nem olcsó dolog, főleg ha normális minőségűt akarsz).


100-120 cm pedig szerintem szükséges, ha nem akarod állandóan beleverni a könyököd a gardróbba megforduláskor, vagy beleütni a feneked leguggoláskor, meg ne legyen útba ha a felső polcról akarsz valami szélesebb, lapos dolgot leszedni/feltenni (pl. bőrönd vagy ilyesmi). 70 centi körülbelül a könyöktől könyökig, ha az ökölbe szorított kezeid bütykeit egymáshoz érinted. És akkor még nincs is semmi se a kezedben. Nem lesz kellemes még szimplán bent tartózkodni sem, nemhogy pakolni, rámolni bármit is, szűk luknak fog tűnni. Szóval szolid 1m-nyi közlekedő esetén máris másfél méternél tartasz, és akkor még csak 50 cm-es mélységű polcrendszerrel számoltunk, és még a tolóajtó kb. 5-10 cm-je sincs beleszámolva.

2016. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

IKEA Pax?

Épp azt vettünk férjemmel a hálóba, 2 méter szélest 2 MALM komóddal.

[link]


1-1 4 ajtó kellett, úgy vettük, hogy a két szélső fa színezető, a középső kettő pedig tükörajtó. kb így : [link]

Van több magasság és szélesség. Az IKEA honlapján van PAX tervező, 4méterest is össze tudsz rakni.

Még néhány ötlet:

[link]

2016. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: vannak tök klassz tolóajtósok, van tejüveges, szerintem se válaszd le!
2016. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szoba, amiből elvenném a gardrób részt 5m *4m. Ekkora szobára nincs szükségem. Viszont egy lakásban mindig jól jön egy olyan zug, ahol el tud pakolni az ember felesleges dolgokat. Köszönöm a véleményeket! Gondolkodom a fent említett megoldásokon is.
2016. nov. 16. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a beépített szekrényt, ilyenre gondoltam (nem rendes szekrényre). Ahol az ajtó előrébb is lehet mint a polcok, és elnyel mindent.


[link]


[link]


Vagy függönnyel:


[link]

2016. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Húúúú, ez nagyon tetszik! Ez a tolóajtós megoldás, szuper! Gondolom ezt csak egy jó asztalos tudja megcsinálni.
2016. nov. 17. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!