Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezzem be a szobám?

Hogyan rendezzem be a szobám?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


Szeretném feldobni a szobámat(ami nagyjából 200cmx210cm , az ágyamtól az íz íróasztalig és az ágyam elejétől a végéig ér) hogy ne legyen ilyen "unalmas" kinézetű hogy szívesen legyek a szobámba ne csak kényszerből mert tanulni kell vagy hasonló.

Jelenleg a nővéremmel osztozom a szobán de az ő részét nem fotóztam le direkt.

Arra gondoltam hogy az asztalra (120cmx40cmx72cm) tenném a gépet mármint a perifériákat az asztal alá meg a gépet + pár pici műnövényt mert szerintem aranyosak és jól néz ki a fa asztalon a fehér és a zöld keveréke. Esetlegesen funko pop figurákat is vennék. Lecserélném az ágyneműhuzatot,takarót és párnát(amik nincsenek a képen).

A falra posztereket tennék meg a gitáromat és egy polcot amire könyveket, pc-s játékokat és dvd-ket raknék.És ha szóba jöhet a led vagy lámpa valahova annak is örülnék, és persze egy jó kis szőnyegnek mert valahogy jobban bírom mint a fa parkettát.

Csak egy gond van én totál nem értek se a sínekhez se a kompozícióhoz. Ebben kérném segítségeteket, nagyjából hogy mit vegyek,hova rakjam és hogy milyen színű legyen.

A pénz most nem számít mert nem egyszerre veszem ezeket a dekorációkat,tárgyakat stb...

És így a végén egykicsit magamról 15 éves tinédzser fiú vagyok aki szereti a zenét(főleg Rockot), a kosarat, a filmeket, és a játékokat(PC).Szóval kérlek segítsetek. Előre is köszi!



2016. nov. 20. 15:54
 1/6 anonim válasza:
56%
Ha nem számít a pénz, és van elég kreativitásod (bár a kérdés nem erről árulkodik): Csinálj vagy csináltass redesign cuccokat. Fogsz egy régi tárgyat, amit már nem használtok (mondjuk pincéből, vagy mittudomén, hol tartjátok a régi cuccokat, lomokat), és kitalálod, hogyan adhatnál neki egy teljesen más, új funkciót. Ha a képkeresőbe, vagy pinterestre beírod, hogy 'redesign furniture', ad ki jó ötleteket.
2016. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó,a bútorokat én csináltam kimérve mindent de nem fér el több leszámítva hogy nem is akarok többet és nem is tetszenek annyira ezek a "ujratervezett bútorok".Azt is belátom hogy nem vagyok annyira kreatív valahogy nekem jobban megy az építés oszt ennyi az meg más hogy nincs színérzékem és tulajdonképpen ez lenne a kérdés hogy milyen színek mehetnek ebbe a szobába, milyen kombinációk
2016. nov. 20. 16:26
 3/6 anonim válasza:
49%
Ez már egyéni ízlés kérdése. Vagy keress fel egy lakberendezőt. Ingyé' senki sem "dolgozik".
2016. nov. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Én a helyedben a falat lefesteném más színre, mert ez a tojáshéj(?) szín nagyon egybeolvad a fa színű bútorokkal meg a padlóval. Ha már említetted a műnövényeket meg a fehéret és a zöldet, akkor a fal lehetne például zöld. Valami hasonló világos árnyalat szerintem jól mutatna, mint ez: [link]

Az ágynemű, szőnyeg stb. színét is a fal színéhez lehetne igazítani, mondjuk zöld-fehér vagy zöld-fekete vagy zöld-fehér-fekete keverékeként.

Vagy ha valami merészebbre vágysz, akkor lehet a fal türkiz színű:

[link]

Ezt viszont mindenképpen érdemes fehér színnel kombinálni, mert önmagában sötét és optikailag kicsinyíti a teret. Főleg egy kis szobában.

Mivel írtad, hogy a nővéred is a szobában lakik, esetleg azt is meg lehet csinálni, hogyha neki nem tetszik a falszín, amit választasz, hogy az ő térfelén a szoba falát más színűre festitek, ezzel mindegy optikailag kettéválasztanátok a szobát. És az ő térfelét is a saját falszínéhez lehetne igazítani.


Felnőttesebb hatást tudsz elérni azzal is, ha a falra a posztereket nem csak úgy önmagukban ragasztod fel, hanem keretbe rakod őket:

[link]


Ha egy kis kreativitást érzel magadban, akkor akár kollázst is tudsz csinálni, ilyet:

[link]

Ehhez csak az kell, hogy összegyűjts egy rakás kisebb képet. Ez lehet akár családi képek (régi nyaralások képei, képeslapok részletei, akármi) vagy az érdeklődési körödhöz kapcsolódó képek is. Akár a netről is tudsz kinyomtatni neked tetsző képeket, amiket fel tudsz rakni a falra. Olcsóbb egy üres keretet venni és neked képet találni bele, mint a már kész bekeretezett képeket, posztereket stb. megvenni. :)

2016. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szeretném feldobni a szobámat(ami nagyjából 200cmx210cm"


Amikor ezt olvastam nagyon reméltem hogy valamit nagyon elírtál (hogy nem a szoba 2x2 méter.:D És igazam lett, a képekből ítélve, alsó a hangon a duplája a szoba, mint amit írtál.

Vagy csak szimplán nemértem, mire írtad. A szobában van egy 2*2méteres rész amit használhatsz?

2016. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát inkább 4mx2m csak az ajtót már számoltam bele
2016. nov. 26. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!