Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy liter falfesték hány...

Egy liter falfesték hány négyzetméterre elég?

Figyelt kérdés
Több kérdésem is van.Milyen falfesték márkákat/típusokat ajánlotok?Hány rétegben érdemes felvinni?Hány évente kell újrafesteni?

2017. jan. 8. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
A kapitány 43 éves :)
2017. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira rájöttem időközben hogy a dobozon feltüntetik hogy hány négyzetméterre elég;)
2017. jan. 8. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy hany negyzetmeter, az ra van irva a dobozra. Ezt azert ok kicsit tulszamoljak, szoval annal azert valamivel kevesebbre lesz eleg. Meg ugy is, hogy persze higitani kell vizzel. Amugy ha szinesre akarsz festeni, es elenk szineket akarsz, akkor a szines festekeket vedd, es ne akarjal festek szinezot hasznalni. (a festekszinezot feher festekhez keverik, de az csak thalvany szineket eredmenyez, akarmennyit ontesz bele) A retegek minimum ketto, de ha nagyon benne vagy, akkor felviheted harom retegben is. Annal tobbszor folosleges. Igazibol a harmadik az esetleg a frissen gettelt falra, amin nincsen alapozo, vagy ha sotetebb szint akarsz vilagosabbra festeni.
2017. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik dobozon rajta van, hány négyzetméterre elég. Persze ez csak iránymutatás, érdemes bőven ráhagyni. Én mindent két rétegben festettem. Nagyon szép, sima falam volt, csak festeni kellett, így gyorsan ment. Persze ha csiszolni, glettelni kellett volna, az már kicsit nehezebb lett volna. Duluxszal van festve az egész lakás, nem a márka miatt, azok a színek tetszettek. De elégedett vagyok vele, jól fed, valamennyire mosásálló is, bár azt még nem nagyon kellett tesztelnem. Viszont úgy tudom, duluxra utána nem lehet akármilyen festéket kenni. Újrafestésben még nem gondolkozom, csak egy éve, hogy költöztem:).
2017. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb előre bekevert festéket nem kell hígítani, még ha sűrűnek is tűnik, ezt rá is szokták írni. Ha hígítod, nem fed olyan jól.
2017. jan. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8m2.
2017. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!