Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tiniszobábát nagyon vad ötlet...

Tiniszobábát nagyon vad ötlet ágy helyett kinyitható kanapéval berendezni?

Figyelt kérdés
A lányom szobája 10m2, 3,8m x 2,6m alapterületű. Arra gondoltam, hogy mivel nem túl nagy, egy ággyá kinyitható, jó minőségű kanapét kellene alvásra használnia. Így helytakarékos lenne a berendezés, mert reggel össze lehetne csukni a kanapét és nem foglalná el a szobát. Ha áthívja a barátnőjét, nagyob hely maradna a szabadidő eltöltésére. Ezzel szemben, ha egy normál ágyat veszünk, az fixen lefoglalná a szoba egy részét, szerintem nem lenne praktikus. Keresgéltem a neten képeket gyerekszobákról, ifjúsági szobákról, de sehol nem láttam ilyen megoldást. Mindenhol fix ágy van alvás céljára. Szerintetek milyen ez az ötlet? Van valakinél ilyen megoldás?

2017. jan. 11. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kis szobákban ez az előnyös, nálunk is ilyen van, nappal ülni lehet rajta, éjszaka kinyitva aludni.
2017. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ilyen kicsi a szobám, de mégis kanapém van.

Szerintem is nagyon praktikus, csak akkor nyitom szét, ha itt alszik a barátom. :)

2017. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még galériaágyban gondolkodhatsz, ha elég nagy a belmagasság.
2017. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos galéria ágyhoz nem elég a szoba magassága, az nem jöhet szóba.

Nála még egyenlőre nem fog itt aludni a barátja, 11éves :), de akkor is ki kell nyitni alváshoz a kanapét, mert ahogy láttam a neten, összecsukott állapotban nem igazán lehet rajta aludni :)

2017. jan. 11. 17:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felnőttként is ágyazható (kinyitós) kanapém van.

Nagyon praktikus és kellemesebb látvány, mint egy ágy.

2017. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem akkor is egészségesebb egy 80 centi széles ágy, belevaló matraccal. Ha majd pár év múlva lesz "hálótársa" is, akkor majd lecserélitek. Az minimum 5 év.
2017. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemistakent hasonlo meretu szobam van (3,60 x 2,90), ami nagyjabol igy van berendezve: [link]


Mivel csak berlem a szobat, nem volt beleszolasom, ezert kanapem van, amire vettem egy fedomatracot.


Jol hangzik az, hogy reggel ossze lehet csukni, de a 11 eves lanyod nem fog minden nap megagyazni es valoszinuleg te is egy ido utan megunod, nem lesz ra idod, stb.


Amikor atjonnek barataim, akkor se szoktam osszecsukni, csak siman letakarom. Ott a fotel, hozok be szekeket, az agy szelere is le lehet ulni. (persze nyilvan a paplant meg a parnat addig berakom a szekrenybe)


Egy tipp: mivel az ágy kozvetlenul a fal mellett van, erdemes beszerezni egy falvedot, mert telen nem annyira kellemes nekidolni.

2017. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet olyan kanapét kapni, ami egyetlen mozdulattal ledönthető, úgy olyan, mint egy sima ágy vagy heverő. Pillanatok alatt be tudja rakni az ágyneműt az ágyneműtartójába, és ha simán letakarja, nappal is kényelmes ágy, ha kanapévá alakítja, akkor meg plusz helyet kap. Szerintem jó ötlet. 2 in 1:)
2017. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kanapém van, egy 12nm-es szobában. Állandóan ki van nyitva, szeretem ha sok helyem van alváskor. Ha valami vendég jön, akkor szoktam összecsukni.

Lehet kapni olyan kanapét, ami nagyon kényelmes alváshoz.

2017. jan. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!