Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gázkonvektorban a szikra...

Gázkonvektorban a szikra mostanában nehezen gyújtja be a gázt. Úgy gondolom, a gáz rossz minősége miatt. Már párszor volt, hogy "berobbant" a gáz, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Van, hogy hajnalra eléggé lehűl a szoba, és bekapcsol automatikusan a konvektor, mivel hiába hajtom le teljesen 0-ra, ha eléri az adott minimum hőmérsékletet, akkor bekapcsolja a fűtést.

A héten egyik hajnalban is ez volt, viszont egy kisebb robbanásra ébredtem, és narancssárgán égett a gáz a konvektorban és eléggé gáz-szagot éreztem a közelében.


Ez volt ez első alkalom, utána próbálgattam, hogy s mint van a dolog, és észrevettem, hogy okozza, hogy hiába jön a gáz, a szikra nem gyújtja be (időben), és pár másodperccel később a már felgyülemlett gáz gyullad/robban be.


Szerintem - a narancssárga láng miatt is - a gáz minősége (is) okozhatja a problémát, mivel emiatt nem gyullad be időben.. bár most ez mindegy is.


Igazából attól tartok, hogy adott esetben még később gyullad be a gáz, ... és vagy megfulladok, vagy berobban az egész és szintén meghalok.


Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni? Lefekvés előtt teljesen lekapcsoljam a konvektort (őrlángot is lekapcsolva, hogy biztos ne kapcsoljon be), vagy próba szerencse hagyjam így?


Illetve, hogy tényleg a gáz minősége miatt narancssárga a láng, és, hogy ez tényleg összefügg e azzal, hogy nem gyullad be időben az őrlángtól a gáz?


A hasznos válaszokat előre is köszönöm.



2017. jan. 29. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ráférne egy karbantartás az az igazság .Mindent újra kellene szabályozni,és kitisztitani .Ezért sárga a láng is .
2017. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ìgy van. Nem a gázzal van baj, hanem a konvektoroddal. Amit ki kellene tisztìttatni, beállìttatni.
2017. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz a konvektor. Szakembert hívj, aki átnézi és megjavítja. A sárgás láng jellemzően azt mutatja, hogy valami szennyezettség lehet a gázcsőben vagy a gázkészülékben.
2017. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hosszú idő óta nem karbantartott konvektorod őrlángja nem jó irányba ég. Vagy el van dugulva, és sokkal kisebb a láng, mint kellene lennie. Távol van a főláng gázbeömlő nyílásaitól, és nem tudja azonnal begyújtani.

Olyan ez, mintha a konyhai gáztűzhelynél nem közvetlenül a rózsához tartanád az égő gyufát a meggyújtáskor, hanem egy pár centivel odébb.

Hivj szakembert, és megoldja a problémádat.


[Az őrlángot amúgy nem érdemes egy konvektornál ilyen hidegben lekapcsolni, mert a kéményen keresztül a készülékbe áramló kinti hideg hűti a lakást.]

(Nyugi, a földgáz minőségével nincs probléma, annak legnagyobb része metán!)

2017. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hívtam szakembert, elvileg holnap megnézni. Viszont a konvektort éjszakára mindenképp kikapcsolom, nem akarok meglepetéseket, újabb éjszakai mini-robbanást, vagy éppen fulladásos halált. :D
2017. jan. 30. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!