Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Üdv. Vásároltam volna egy...

Üdv. Vásároltam volna egy bútor webáruházból egy szekrénysort.26e forint előleget be is kértek, amit el is utaltam részükre. Elállnék a cásárlástól, milyen lehetőségeim vannak a pénz visszaszerzésére?

Figyelt kérdés
Üdv. Vásároltam volna egy bútor webáruházból egy szekrénysort.26e forint előleget be is kértek, amit el is utaltam részükre. Úgy adtam le a rendelést egy hónappal előtte, hogy pont következő hó elején érkezzen meg a termék. A következő hó elején próbáltam elérni a céget, hogy áll a rendelésem, de semmilyen formában nem tudtam őkat elérni. Rákeresve a cégre jó pár negatív értékelést találtam. Ekkor jöttem rá lehet behúzott a cég. Megírtam nekik, hogy elállnék a vásárlástól és kérem vissza a befizetett pénzt. Rá egy hétre válaszoltak, hogy technikai problémájuk volt, a rendelésemet törölték, a pénzt meg nem fizetik vissza. Likneltek mindenféle ÁSZF-t, hogy elfogadtam így vissza nem jár pénz. Milyen lehetőségeim vannak a pénz visszaszerzésére, kihez forduljak? A 26e foritról semmiféle papírt vagy elismervényt nem kaptam, hogy átvette/megkapta.

2017. márc. 5. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

rendelésemet törölték, a pénzt meg nem fizetik vissza... ilyen nincs!!!!!!!

A számládon nyoma van annak,hogy utaltál

(melyik áruház?)

2017. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, egy dolog nem derült ki a kérdésből: külön rendelésre készült volna a szekrénysor vagy előre legyártottról van szó? Bár ebből a mondatból arra következtetek, hogy rendelésre készült:

"Úgy adtam le a rendelést egy hónappal előtte, hogy pont következő hó elején érkezzen meg a termék"


Mikor nem él az elállási jog?


"Visszakövetelhetem a vételárat olyan termék esetén, amelyet kifejezetten a saját kívánságomra, egyedi utasításaim alapján készítettek, állítottak elő?


Nem, mivel a vállalkozások nem kötelesek olyan termékek feltétlen visszavételére, amely a fogyasztó személyéhez kötött, illetve amelyet a fogyasztó egyedi utasításai alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő. Ha ezekben az esetekben elfogadnánk az elállási jog gyakorlását, akkor gazdaságilag értéktelenné válna a dolog, hiszen a kereskedő már nem tudná a kizárólag az azt megrendelő fogyasztó számára értékkel bíró egyedi jellegű terméket más vevő számára értékesíteni.


Példaként említhető, amikor ajándéktárgyakat, pólókat, bögréket a megrendelő egyedi kívánsága, az általa biztosított fotók alapján készítenek el. Hasonlóan nem gyakorolhatjuk elállási jogunkat, ha az általunk készített digitális fényképek előhívásával, vagy egyedi számítógépes szoftverek megalkotásával bízzuk meg a webáruházat.


Fontos kihangsúlyozni, hogy ez a kivételszabály kizárólag az egyedileg, a fogyasztó kifejezett kérésére előállított termékeknél alkalmazandó. Az a körülmény, hogy a fogyasztó például egy ruhanemű megrendelésénél a saját egyedi méretadatait adja meg, nem teszi a terméket a fogyasztó személyéhez kötötté, hiszen a ruhaneműt már korábban, nem a fogyasztó kifejezett kérésére gyártották le. Szintén nem minősül a fogyasztó személyéhez kötöttnek az egyedi konfigurációval összeállított számítógép, notebook sem, mivel e termék alkatrészei állagának sérelme nélkül szétszedhető és újra összeszerelhető, így az egy új vevő számára értékesíthető."


Amennyiben a szekrénysort a Te általad megadott méretek szerint gyártották le, úgy akkor kizárólag a részedre készült - így nincs elállási jog.

Nem tudom, mi van az ÁFSZ-ükben, de ha az van benne, hogy tudomásul veszed, hogy ha elállsz, akkor buktad az előleget, akkor nem sokat tehetsz - hiszen a rendeléssel elfogadtad a feltételeket. Gondolom, nem olvastad el előtte...

2017. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!