Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 42 m2-es panel felújításának...

42 m2-es panel felújításának kezdünk neki. Hogyan fessük ki a helységeket, hogy nagyobbnak és tágasabbnak tűnjenek? Mit csináljak a sötét előszobánkkal? A konyhabútort milyen legyen, hogy a legpraktikusabban tudjam kihasználni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyobb és tágasabb hatást világos színekkel érhetsz el. Ezen belül már egyéni ízlés dolga. De ha lenne egy alaprajz, lehet hogy könnyebben tudnék segíteni.
2010. máj. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legtágasabbnak akkor fog tűnni, ha fehérre festitek, legszűkebbnek meg akkor, ha sötét téglamintás taéptát tesztek fel.


A konyhabútor legyen minél magasabb, akár plafonig érő is, és legyen lába, hogy lehessen alatta takarítani. Ha csináltatjátok, akkor gondold végig, mi mindent akarsz beletenni. Pl ha az ecetes üveget is abban akarod tartani, akkor mérd le, mekkora távolság legyen két polc között, mert a házgyári bútorokba nem fér be.

2010. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 P.Vik ***** válasza:
100%

szobákat optikailag nagyobbnak tuntetni csíkokkal lehet...vízszintes csíkok szélességben növelik függöleges csíkok magasságban, ez célszerű ha világos alapon valamivel sötétebb csíkok vannak(pasztell színekkel, de lehetsz bátrabb is:D)...sötét helyiségeket tükrökkel lehet világosabbá tenni...konyhabutort igy nehéz leírni kellene egy alaprajz méretekkel és be lehet tervezni hogy mit hova és az mekkora legyen...(rajzold le pontos méretekkel és a kika magazinok segítségével modulált méretekkel próbáld meg kiosztani)...ha segítség kellene még, akkor írj:D

egy lakberendező

2010. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

amelyik helyiség sötét, oda ajánlom a fehér-narancssárga-citromsárga színkombinációt. Nálunk nagyon bevált, minél több a narancssárga, annál inkább imitálja a természetes fényt. A falakat világosra érdemes festeni, és a bútorokat gondold át, hogy mi az, ami esetleg nélkülözhető. A mi lakásunk 38 nm és egészen szellős.

A falakra ne tegyél nagyon sok képet, nekem az a tapasztalatom, hogy az is szűkíti a teret.

Sok sikert!

2010. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Itt az alaprajz.

2010. máj. 15. 11:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az alaprajzot nézve az előszobával (a festési trükkökön kívül, amit már többen leírtak) annyit tudsz csinálni, hogy ahova lehet, tükröt teszel. Ezzel egyrészt a teret is nagyítod, másrészt szórod a fényt. A konyhabútorral kapcsolatban viszont neked kell döntened, mindenkinek más az ízlése, elvárása. Lehet hogy ami nekem jó, az neked egyáltalán nem tetszene.
2010. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mi fehérre festettük,és nagyon nagynak tűnik így:) sötét és világos bútorokkal jó dekorációval tökéletes tud lenni:)
2010. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A narancsos-sárgás meleg árnyalatok csodát tudnak tenni, magam sem hittem volna. Tükrökkel pedig tágíthatod a teret.
2010. máj. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A világos pasztel színeket ajánlanám és tágas konyhabútorokat.szakmanet.hu/ceg/gocslaci nézd meg ott van festés és konyhaszekrény is. Remélem segítettem.
2010. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

hello!


mivel nincs kamrád, ezért javaslom a padlótól plafonig konyhaszekrényt, hogy minden elférjen.


nekem sem sokkal nagyobb a lakásom, és a beosztása is hasonló, de mertem élénk színeket használni, mert a fehértől engem spec. kiráz a hideg. olyan rideg, mint egy kórterem. legalább egy leheletnyi sárgát, vagy bézst érdemes beletenni, sokat dob a hangulaton.


az előszobának nem az a dolga, hogy olyan világos legyen, amennyit ott töltesz, addig nyugodtan lehet villanyt kapcsolni. az enyém pld. banánzöld.

2010. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!