Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mit gondoltok egy nappaliban...

Mit gondoltok egy nappaliban földig, vagy párkányig érő sötétítő függöny mutat jobban?

Figyelt kérdés

A lakás belmagassága elég jelentős, viszonylag nagy a szoba is. Most újítottunk fel szinte mindent, de a ház jellegében antik hatású a fehér fa zsaluk és a szoba közti duplaszárnyú nagy ajtók miatt, meg a bérház jellege is ilyen. Fontos még, hogy a párkány alatt radiátorok találhatók, bár a fal síkjából nem emelkednek ki, tehát nem állna el a hosszabb függöny sem, csak kérdés, hogy behúzott függönynél télen elég meleg lesz-e...

Fényáteresztő + sötétítő függönyt most tervezünk majd venni és varratni. Mit gondoltok? Köszi!



2017. máj. 29. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A földig érő elegánsabb, de ha rálóg a radiátorra, az nem tesz jót se a hőmérsékletnek, se a függönynek. Nekem is nagy belmagasságú, polgári jellegű lakásom van, párkányig érő függönyöket varrattam, nincs se redőny, se zsalugáter. Viszont közvetlenül a mennyezet alatt van a karnis, így elég nagy a drapéria felülete. Ha van más sötétítési lehetőség, akkor meg lehet oldani úgy is, hogy csak díszként funkcionál a függöny, kétoldalt leérhet a padlóig, az ablakra meg tehetsz panorámafüggönyt is fényáteresztőnek.
2017. máj. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nappalija válogatja.
2017. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szintén polgári jellegű. földig érő függönyöket csináltattam,nekem nagyon tetszett :) aztán jött a tél a sötétítővel nem volt baj,mert télen a redőnyt használjuk,de a fényáteresztő fogta a radiátorok hőjét. Így azokat biza levágattam,hogy ne lógjon a radiátorokra. A sötétítő maradt hosszú mert nyáron nem fűtünk.
2017. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen a földig érő néz ki jobban.

Télen elhúzod amikor fűtesz, éjjel ha takarékra veszed behúzhatod.

Nálunk is így van, ha fűtünk elhúzzuk a függönyt és kész, este meg be.

2017. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A földig érő mindenhol szebb. Nekünk is úgy van. Mi éjszakára úgy húzzuk be fűtésnél, hogy a radiátor mögé tesszük. Semmi baja a függönynek.
2017. jún. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

A fűtési szezon rövidebb, mint a nem fűtési szezon, és mivel a földig érő szerintem is sokkal jobban néz ki, én amellett döntöttem. Viszont nagy belmagasságnál nem tenném a mennyezethez közel a karnist, mert akkor sokkal nehezebb levenni a függönyt meg feltenni.

Nemrég fedeztem fel a bubbles nevű mosodát, ami jó, ha a hossza miatt akkora a függöny, hogy nem fér bele az otthoni mosógépbe.

2017. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Nehezebb levenni és feltenni, de nagyon ritkán kell, viszont mindennap látod. Az egész magas karnis sokkal elegánsabb, mintha az ablak tetejénél lenne, ha még onnan messzebb van a mennyezet (nyilván nem tíz centis résről van szó)
2017. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!