Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi az előszoba funkciója?...

Mi az előszoba funkciója? Nálatok hogy van berendezve, és mekkora? Szükséges egyátalán?

Figyelt kérdés
Sok helyen látni, hogy a bejárati ajtó nem az előszobába, hanem rögtön a konyhába,vagy nappaliba vezet...
2010. máj. 21. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs előszoba. Teljesen funkció nélküli helyiségnek tartom.

Két bejáratos a házunk, az egyiken rögtön a konyhába lehet belépni, a másik egy verandára nyílik - nálunk az az előszoba.

2010. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Nálunk az előszobában van a cipőszekrény meg a fogas. Nem tudom, szerintem hülyén néz ki, ha bemegyek egy lakásba és rögtön a konyhába érkezek.
2010. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az elsőtől kérdezem,nálatok hová teszik le a cipőket,kabátokat,táskákat,ha belépnek? Csak kiváncsiságból.
2010. máj. 21. 16:10
 4/14 anonim válasza:
100%
persze hogy szükséges, az előszobában veszi le az ember az utcai cipőt, kabátot stb. és a ház többi helyiségében csak tiszta papucsban mászkálunk
2010. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Az előszoba bevezet a lakásba/házba. Ha van, akkor nem csak beesel egy folyosóra vagy konyhába, akárhova, hanem normálisan be lehet menni lakásba/házba. Ezen kívül általában a cipők, kabátok elhelyezésére is szolgál. Nem igaz, hogy nincsenek funkciói, ezek azok. Nem biztos, hogy egy fallal leválasztott helyiség, lehet egy szélesebb folyosó első szakasza is, de akkor is egyértelműen lehatárolható tér. Pl más a falburkolat vagy a padló (pl lehet az előszoba részen járólap, ami könnyen felmosható, a folyosó részen pedig parketta).


Egy építészhallgató.

2010. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk nem szokás levenni a cipőt, a lakás nagy részén járólap burkolat van, így nem okoz problémát.


Van egy régen gyerekszobaként funkcionált helyiség, ezt most garderobeként használjuk, a cipőinket is ott tartjuk.


Az egyetlen a hálószoba, ahová nem megyünk be cipőben.

2010. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, az első voltam.
2010. máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fontos.2 pici gyermekem van akik haj jaj mindent ledobálnak ezt mindig kint teszik .a cipőt is ott veszik le főleg akkor jó ez ha esős az idő.van kutyánk is aki az előszobában teszi a legnagyobb rendetlenséget.én nem tudnám elképzelni,hogy mindenhol kabátok meg cipők legyenek meg koszos cipőben járkáljunk itthon.így nálunk az előszoba minden funkcióját ki használjuk.
2010. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nálunk van egy nagyon régi(férjem mamájáé volt)nagy tükör,aminek a két vége behajlítható,és alatta üveges vitrin szerűség,meg eny pici szekrényke. Abba nézegeti magát a lányom :), meg fésülködünk.Van egy cipősszekrény, egy előszobafa,egy cípőtartó,egy komódszerűség,plusz,még a nagy hűtőm is ott van.Úgyhogy abszolút ki van használva,pedig nem nagy.
2010. máj. 21. 16:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Mivel 4 en vagyunk, sok cipönek ,kabátnak, dzsekinek,esernyőnek, bukósisaknak stb. helyet kell találjunk. Ha nem volna bajba lennék,hová tegyem. Ezért érdekel, hogy másnál hogyan van(ahol nincs előszoba).
2010. máj. 21. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!