Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Panel lakásban fogok-e tudni...

Panel lakásban fogok-e tudni szöget beverni a falba?

Figyelt kérdés

2017. júl. 16. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Pontosabban a panelekben is szoktak lenni belső elválasztófalak téglából, de a legtöbbször pont nem oda akarjuk (vagy akarja az életünk párja) felakasztani azt a bizonyos képet, órát...

Ha tartósan panelban fogsz élni, akkor szerintem érdemes beinvesztálni egy elektropneumatikus fúrógépbe.

Sima ütvefúró általában nem elég a panelbetonhoz, legalább 2,5 J legyen az ütési energiája, de inkább 2,7-3. Ha nem mindennapi (ipari) használatra lesz, akkor az aldilidliben néha kaphatók minősége elegendő, és az áruk is kibírható.

De nekem egy sokak által szidott teszkógazdaságos van 15 éve, és még nem esett szét az se, pedig az vésőgép is egyben és arra is használtam már, panelbetonban is.

2017. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ehhez tudni kellene milyen technológiával készült a ház.

Lehet tégla blokk elemes,házgyári,vagy alagút zsalus .

Ehhez viszonyitva közfalak is másból készülnek .

Sok esetben csak a vakolat vastagságáig jut a szög.

Kis képet ugyan megtart,de nehezebbnek jobb vékony fúróval befurni,tiplizni .

2017. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt én magam sem tudom pontosan,hogy milyen technológiával épült a ház(legvalószínűbb,hogy házgyári).

Igazából csak 2 db elég könnyű térképet akarok kiakasztani a falra,tehát lehet,hogy elég,ha csak a vakolat vastagságáig jut a szög.

Azt hiszem,megpróbálkozok vele.

2017. júl. 16. 20:11
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

"Sok esetben csak a vakolat vastagságáig jut a szög. "

Ha van vakolat, akkor az nem panel épület!

Panelben csak a beton + glett van!

2017. júl. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem nehéz a cucc, akkor megpróbálkoznék gyurmaragasztóval vagy kétoldalas ragasztószalaggal. De a fúrókalapács akkor is kelleni fog, amikor majd a polcokat is fel akarod szerelni (két nap múlva meg 20 cm-rel odébb, mert elsőre elmérted) :-)
2017. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Panelban nincs vakolat!

Vegyél egy 15 ezres pneumatikus fúrókalapácsot (Parkside, Einhell) panelban mindenhez az kell.

2017. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha panelba szöget versz akkor díjat érdemelsz.
2017. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem,mert én is úgy tudtam,hogy nem lehet,de jártam egy panel lakásban,ahol egy csomó képet meg ilyesmit szögekre akasztottak fel. Amúgy polcokat nem akarok feltenni a falra ;)

Megpróbálom megoldani a gyurmaragasztóval!

2017. júl. 17. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!