Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 6 m2-es szoba nagyon kicsi?

6 m2-es szoba nagyon kicsi?

Figyelt kérdés
Új házba fogunk költözni és ,ami nekem lenne a szobám az 6 m2-es lenne. Úgy van az ajtó és az ablak elhelyezve, hogy pont beférne egy ágy (kb.:80x200cm), egy kisebb komód( 80x100cm), egy kicsi íróasztal(70x42cm) és egy éjjeli szekrény(50x77cm), fehér lenne a fal és a padló színe is fehér lenne. Ruha illetve egyéb tárolási lehetőség megoldható lenne a szüleim szobájában. Szóval nagyon kicsi a szoba és így zsúfolt is lenne.

2017. aug. 26. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég kicsi, és csukott ajtónál sem egészséges benne aludni.
2017. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ágy nem lehet összecsukhatós? Komód minek, egy magasabb szekrény plafonig jobb lenne. Éjjeli szekrény...nem is értem, mi van azon egy óra meg egy lámpa? Érdemes ezért egy éjjeliszekrényt betenni? Kérdés mire akarod használni? Spanomnál 2×2.5m volt a szoba és 3an bandáztunk benne. Persze ott nem volt ilyen komód-éjjeliszekrény kombó viszont a ruháinak szekrény az igen.
2017. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem vészes. De a fehérrel szerintem nagyon mellényúlsz, mert olyan lesz, mint egy börtöncella. Miközben ha sok meleg színt használnál, és régi bútorokat nagyon kuckóssá, otthonossá lehetne tenni, ahol a kis terület rásegítene az meghittségre.


Nekem is volt ekkora helyiségem a lakásban, eredetileg fehér. Világos, mégis szűk és barátságtalan volt. Felújítottam. Telezsúfoltam színekkel, bútorokkal, a bútorokon apró tárgyakkal.

Nagyobb lett, ha belépek, nem azt érzem, hogy egy fojtogató térben vagyok, hanem, hogy biztonságban, melegben...

2017. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Válaszaitokat köszönöm:)
2017. aug. 26. 20:55
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
A jelenlegi szabvány szerint min. 8 m2 számít szobának, régen 6 m2 volt a félszoba minimális területe, de ezt már eltörölték. Szóval egy egérlyuk.
2017. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Van lent a nappali és fent a tetőtérben két félszoba. 12 m2-es mind a kettő, de ferde a tető. Ez már élhető méret.
2017. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon-nagyon pici, szinte élhetetlen méretű félszoba.


Ha a magassággal megoldható, mindenképp emeletes ágyat építenék be, és alá tenném az asztalt vagy a gardróbot és az egyik bútort kidobnám. Ha nem, akkor fotelból kihúzható vagy szekrényágyat választanék:

[link]

[link]

[link]

[link]


Az ágy alatti tárolás is jó ötlet:

[link]

[link]

2017. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Beépített nagy fekvőhely, amely oldalról kihúzható szekrény. Láttam ilyet 40 m2-es házban, az egyik fal mellett, az ablak altt volt. A falon végig polcokkal, egy szék, pici asztal, éjjeli lámpa.
2017. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat:)
2017. aug. 27. 21:08
 10/11 anonim válasza:
Kicsi, de ha elsősorban alvásra használod, amúgy meg van mozgástered a lakásban, akkor szerintem nem gáz. A berendezésen és színválasztáson nagyon sok múlik. A fehér nem rossz, mindenképpen jobb, mint bármilyen sötét szín, de ha az egyik előbbi válaszadó tanácsa alapján felmerül benned félelem a kriptahangulattól, esetleg válassz valóban valamilyen meleg színt, csak arra figyelj, hogy világos szín legyen, mert a sötétebb színek szűkítik a teret. A szekrényt én is a plafonig vinném fel, (ha nem kapsz új szekrényt, akkor praktikusan pakolható, levehető dobozokat tennék a tetejére), meg a szekrény belső felosztása is fontos, hogy jól hihasználható legyen. Ágy alá pakolás alap, (a legjobb, ha kihúzható vagy ilyen légrugós, tudod, a lényeg, hogy könnyen nyitható, elérhető a tartalma, meg hát én az ágy felé, kicsit magasabban már, hogy ne legyen zavaró a falnak dőlésnek ülésnél, egy-két polcot is tennék, és szerintem azt használnám éjjeli szekrénynek. Vagy pl. nekem gyerekként szintén helyhiány miatt egy nagyobbnak mondható fadoboz volt az "éjjeli szekrényem", ami bútornak persze nagyon pici volt, de doboznak nagyobb, na érted :D
2017. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!