Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egészséges a sok szőnyeg a...

SzabZol5 kérdése:

Egészséges a sok szőnyeg a lakásban/szobában?

Figyelt kérdés
Egészséges a sok szőnyeg a lakásban/szobában? Vagy próbáljunk minél kevesebbet lerakni? Pláne, ha parketta is van.

2017. dec. 26. 21:00
 1/10 anonim válasza:
26%

Ez teljesen megosztó véleményeket fog szülni .

Véleményem szerint egészségtelen és pont nemrég szedtem fel az összeset 1 szobába hagytam meg. Függ attól hogy van e kisgyerek illetve kutya a lakásban. Nálunk jelenleg nincs ilyen a kutyák meg kinn vannak de akarva akaratlanul koszos a szőnyeg hiába porszívózod fel, ha nem viszi az ember tisztítóba 2 havonta egyszer ami nálunk rengeteg pénz lenne mert óriási a szőnyeg akkor én nem tartom célszerűnek . Plusz rengeteg atkáról nem is beszélve :/ Majd írd meg hogy döntöttél.:)

2017. dec. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Az atkák csak riogatás, és ha nem utcai cipőben jártok bent, akkor elég évente kitisztítani, ha rendszeresen porszívózod. Sokkal egészségtelenebb a teljesen pormentes, steril lakás. A szőnyeg meleg hangulatot ad a lakásnak.
2017. dec. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nincs állat a lakásban, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy soha nem járok be cipővel a szobába :D

Igen, egyik irányból a következő érvek, hogy könnyebb tisztítani a parkettát, és kevesebb az atka és a kosz.

Másik irányból pedig, hogy meleg érzetet ad.

De melyik mellett döntsek?

2017. dec. 26. 21:18
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként albérletben lakok, és száz éves szőnyegek vannak letéve, ha tippelnem kéne, szerintem még sosem volt kitisztíttatva :D Kb a szoba 80-90%-át lefedik.

Porszívózni igyekszem hetente-kéthetente.

Csak épp átrendezni tervezem a szobámat és el akarom dönteni, hogy mennyi szőnyeget hagyjak meg.

2017. dec. 26. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Kezd azzal, hogy nem járkálsz cipőben a lakásban!

Nem a szőnyeg az egészségtelen, hanem a mocskos szőnyeg, amire a cipődön behordasz ürüléket, tbc-s köpetet, hányást és egyéb undorító és egészségtelen dolgot.

Ha viszont mégis cipőben mászkálsz, akkor neked gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy a padló mennyire meleg.

2017. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképp sosem vagyok mezítláb vagy zokniban, mindig papucsban.
2017. dec. 26. 21:37
 7/10 anonim válasza:
61%

Első vagyok. Hazudik aki nem lép havi egyszer cipővel a szőnyegre.. pl indulás után a kapunál járok és ott hagytam valami . Rendszeresen vissza rohanok. Akkor máris nem elég ha évente van tisztitva :)

Az atka nem riogatás , a parkettát igen könnyebb és jobban is tudod tisztítani , nekem először szokatlan volt szőnyeg nélkül már teljesen jó más dolgokkal teszem hangulatosabba a szobát . Mert az igaz hogy jó érzést nyújt a szőnyeg. A papucsban is ugyanúgy járunk olyan helyen pl wcn ahol több a földön a baktérium és bármi más ugyanúgy azzal a papuccsal megyünk a szonyegre .

2017. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Jajj ne vicceljetek már... :D

Ennyi erővel az ágyat meg a függönyt dobjuk ki, mert azt is nehéz takarítani. Éljünk egy kórházba!

2017. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szőnyeg nem gond, de padlószőnyeget nem tennék egy lakásba sem. Sajnos én olyat vettem, de már nem szedem fel, mert eladom.
2017. dec. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14%
Nem volt az, és a jövőben sem változik ez meg. A betegség az emberek agyában van.
2017. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!