Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Beltéri szoba ajtóban tömörfa...

Beltéri szoba ajtóban tömörfa vagy hdf?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szeretnék vásárolni az obiban egy beltéri szoba ajtót. Jelenleg egy régi üvegezett tömörfa ajtó van,ami már szét van repedve,el van vetemedve,és bevannak törve az üvegek is a kutya nekiugrott és szépen kitörte.


Két típust találtam. A tömörfa és a hdf. Nekem lényeges szempont lenne,a hangszigetelés,és hogy ne legyen benne üveg.

Ezt a két típust néztem ki,de nem tudom melyikkel járnék jobban,főleg hogy van egy közepes termetű kutyánk is.


Tömör:

[link]


HDF:

[link]


A hdf típusra kiválő hő és hangszigetelést ír. De,akkor a tömör fa miért drágább? Nem jobb a hangszigetelése egy tömörfának?



2018. febr. 2. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért drágább, mert a faanyag drágább.

Szerintem a kiváló hő- és hangszigetelést úgy érti, hogy a többi hdf-hez képest kiváló.

Tudod ez olyan, hogy ha egy hatalmas almáról mesélek neked, az még mindig kisebb, mint egy átlagos dinnye. :DDD


Nekünk van mindkét féle. A hdf könnyebb. Ez előny, ha le kell emelni, de pl. huzat könnyebben megmozdítja, sőt, a nyitott ajtó akár attól is megmozdul, ha ugyanazon a falon egy másik ajtót becsukunk (nem becsapunk!).


Beltéri ajtónál a hőszigetelésnek semmi jelentősége.

2018. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek Goldmud hozzászólásával.

A fa macerásabb, de tovább ajtó marad.

2018. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem,akkor jobban járnék e tömör lucfenyő ajtóval. Most is az van,és szó-szó sokat kibírt. Esetleg még annyi segítséget kérhetnék,hogy milyen festékkel ajánlott lefesteni?

Én elsőnek len olajra gondoltam,és utána lakkoznám,de ha lenne ennél jobb és tartósabb megoldás,főleg a kutya miatt (kopásállóság).

2018. febr. 2. 13:57
 4/5 A kérdező kommentje:
A hőszigetelés beltéri ajtónál nem fontos,de a hangszigetelés annál inkább. A fal elég vastag (50cm vályog.) Egy jó hangszigetelt ajtó kellene számomra leginkább,ezért se kellene bele üveg.
2018. febr. 2. 13:59
 5/5 anonim ***** válasza:

A kutya miatt én azt mondom fehér matt zománc.

Olyan festék nincs ami bírja a kutyát.

Ha lazúrozod és sérül a fa (márpedig fog) akkor később nem lehet nyom nélkül javítani.

2018. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!