Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Indukciós főzőlapom nem bírja...

Gina424 kérdése:

Indukciós főzőlapom nem bírja a terhelést. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Vettünk egy hiper-szuper indukciós főzőlapot (Whirlpool) ami gyorsan forralja fel a vizet, stb..., de sajnos nem minden tökéletes. Ha egyszerre akarok főzni mind a négy lapon, egyiken például egy nagy adag húsleves, másik kettőn sült krumpli, akkor azt egyszerűen nem bírja. Olyan lassan sül ki a krumpli, hogy alig tudom kivárni. Ilyenkor vissza is veszi a teljesítményt, nem megy mind a három lap maximumom, hanem automatikusan visszakapcsol.

A másik problémám az, hogy ha egy meleg edény rálóg a kezelőfelületre, akkor kikapcsol a főzőlap, és elég sokáig nem tudom újra kezelni a lapot.

Az a kérdésem, hogy a márkával van gond, és egy drágább főzőlap jó lenne, vagy minden indukcióssal ez a baj van? Nektek mi a tapasztalatotok?



2018. júl. 20. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora az össz teljesítménye? Hány voltos? Milyen vastag vezetékkel kötötték be?

Inkább itt lehet a bibi.

2018. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sanszos, hogy nem a készülékkel van a hiba.
2018. júl. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is whirlpool 6 sense indukciós van és semmmi gond vele. Lehet vmi bekötés, vezeték gond.
2018. júl. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha egyszerre akarok főzni mind a négy lapon..."

akkor mind a három fázist be kell kötni a maga 16 amperével. Ez megtörtént?

"meleg edény rálóg a kezelőfelületre, akkor kikapcsol a főzőlap"

Ez természetes jelenség. A kezelőfelületet a tervező az ujjhegyed érzékelésére alkotta. Javaslom a használati útmutató alapos áttanulmányozását! Az enyémben még az is szerepel, hogy a megfőtt ételt ne a főző-zónán tároljam, és ne ott hagyjam kihűlni, hanem a zóna kikapcsolásakor azonnal vegyem le a zónáról. És máshol tároljam. A kezelőfelületet nyilván nem fűtheted a rálógó edénnyel!

2018. júl. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is bekötési gondok lesznek. Hívj egy szakit, hogy nézze meg. Ha meg a férjed kötötte, aki ha csak nem villanyszerelő, akkor megvan a hiba forrása.
2018. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.


Szakember kötötte be az indukciós főzőlapot. Szóval arra jutottam, hogy megnézem a pontos típusát és írok a szervíznek. Utánaolvastam a neten, de senki nem panaszkodott hasonló hibára.


Köszi


Gina

2018. aug. 7. 14:37
 7/7 A kérdező kommentje:

Válasz a 4-s hozzászólásra:


Igen tudom, hogy nem szabad a meleget ráhúzni a kezelőfelületre. De pont ez a problémám a modellel, hogy baromi rossz helyen van a kezelőfelület, a meleg edények állandóan rálógnak, és csomó méreg van amiatt, hogy kikapcsol a főzőlap, és meg kell várni hogy lehűljön a kezelőfelület.


Üdv

Gina

2018. aug. 7. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!