Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy 3,4 W-os,250 lumenes LED...

Egy 3,4 W-os,250 lumenes LED égő mennyire fog melegedni huzamosabb használat mellett?

Figyelt kérdés

Pl. csupasz kézzel meg lehetne-e majd fogni? Azért kérdezem mert csak hangulat világításnak kellene és ehhez képest még ezt a 250 lument is picit soknak érzem,és az a tervem hogy ráhelyezek még egy nedves törlő kendőt a lámpa búrára plusz leárnyékolás gyanánt.A lámpa búrám kb. ilyen: [link] Értitek,tehát annyi a terv hogy ezt még kibélelem egy törlő kendővel,és úgy rakom vissza a helyére,hogy azzal is még jobban meg legyen úgymond fogva az izzó fénye.


Csak attól félek nehogy az legyen hogy a törlő kendő meg egyszer csak lángra kap az izzó hő termelése miatt.


Konkrétan ez az izzó volna az amúgy: [link] És kisebb fény erejűt már sajnos nem láttam belőle.


Huzamosabb használat = lesz amikor szinte egész nap menne,és csak a ha lefekszek kapcsolnám le.



#LED #égő #LED izzó #világítástechnika #hő termelés #hő kibocsátás
2018. dec. 27. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak hangulatvilágításnak lesz, akkor vegyél kisebb teljesítményű fényforrást! Persze nem tudom, mekkor a szoba, és mekkora fény kell neked a hangulathoz. Amúgy melegedni nem igazán melegszik.
2018. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szinte semennyire .
2018. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3db van ilyen fényforrásból az akváriumon, hát azért melegszik. Konkrétan, bár zárt a lámpatest, de 100C-t simán eléri a foglalat előtti műanyag. Szerintem érdemes pont megfelelő erősségű/dimmelhető led-et választani.
2018. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok,

Ennek ellenére 4-5 hónapja, napi 10 órát működnek. Tehát ha a tűzbiztonságot megoldod, akkor nem kell félned, bírni fogja.

2018. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocs de nem értem. "tűzbiztonságot megoldod" azt hogy?Meg mi fogja bírni?Az égő vagy a nedves törlő kendő,magyarán nem fog meggyulladni?


Mert a kérdésem tulajdon képpen ennyire egyszerű,hogy szerintetek ha ez az anyag,ami persze csak kb. még az első fél órában lesz nedves,egyszer csak lángra kaphat-e egy ilyen égőtől,ha csak néhány centi távolságban lesz tőle.

2018. dec. 27. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akármekkora teljesítményű a led, a törlőkendőnek semmi keresnivalója a lámpatestben.

Ha feltétlenül árnyékolni szeretnél, papír ragasztóval alufóliát ragasszál a búra belső felére.

2018. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a 3W-os led izzó fénye, akkor rakjál bele 1W-os ledet. Az még langyos sem lesz, és a fénye is a harmada :-)

[link]

2018. dec. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jelentem,eddig nem gyulladt meg semmi :-)
2019. jan. 6. 20:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem 3db van ilyen fényforrásból az akváriumon, hát azért melegszik. Konkrétan, bár zárt a lámpatest, de 100C-t simán eléri a foglalat előtti műanyag"

Ha egy 3,4 W-os 250 lumenes LED égőnek bármelyik része 50 C foknál melegebb, nyilvánosan megeszem a kalapomat. Az 50 fokot kézzel nagyon melegnek érzed, és mosogatáshoz túl forró, nem bírja a kezed.

Ha van infrás távhőmérőd, lemérhetnéd ezt a 100 foknak gondolt LEDet, hogy végülis mennyi az annyi... Mert a 100 C fok, az hihetetlen!!!

2019. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!