Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Türkiz amerikai konyháról...

Türkiz amerikai konyháról vélemény?

Figyelt kérdés

Ilyesmi konyhát képzelünk el magunknak jelenleg. A ház többi részletében is megjelenne picit a türkiz, illetve a szürke és a fa hatás.


Mit gondoltok ez mennyire időtálló elképzelés? 15-20 év múlva is meg fogja állni a helyét? Az év nagy részében most úgy gondolom rendben van ez a színkombináció; viszont télen vagy kifejezetten karácsonykor nem furcsa a türkiz?



2019. márc. 31. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Divatszín.

2 év múlva "idejétmúlt" lesz.

2019. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A képet elfelejtettem linkelni: [link]
2019. márc. 31. 15:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik. Bár én pinket, meg élénkebb azúrkéket is simán bevállalnék.
2019. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam mar jonehany amerikai hazban es eltudom mondani hogy a feher konyhabutor a divat.

Olyan is van hogy pl az also resze fekete es a falon levo resz feher.

2019. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekünk a fekete-fehér nem tetszik. Vinnénk valamilyen színt, vidámságot az otthonunkba, picit túllépnénk a biztonsági játékon (pl. bézs fürdőszoba, barna konyha) de félünk, hogy 1-2 év múlva megbánnánk. A türkiz azért hideg szín, ettől is tartunk picit; hogy túl rideg lesz bár sárgával nyáron fel lehet dobni (pl. díszpárna). Fiatal házasok vagyunk egyébként, remélhetőleg hamarosan kisgyerekes család leszünk.
2019. márc. 31. 20:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Egyébként teljesen mindegy, hogy mi/én mit mondok. Ha neked tetszik akkor csináld. Az, hogy szerintem divatszín nem jelent semmit. 5 éve a szilva volt a divatszín, és akkor mi van aki ilyet csinált az cserélje csak ezért? Dehogy. Ha neked ilyen kell és több helyen, különböző környezetben (fotón) megnézve is tetszik akkor nincs kérdés.

2019. márc. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hű, a szilva akkor sem tetszik, most sem. Be is merném vállani, ha nem lenne túl hideg szín, ez tart vissza picit.
2019. márc. 31. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"túl hideg szín, ez tart vissza picit."

Akkor ne az egész legyen ilyen, vagy a kiegészítőket (szék, függöny, asztal, pult, falszín (ha nem is mindenhol) stb) válaszd más színűre.

2019. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teszik, elsősorban a kevésbé telített, "vizes" változata, sok fehérrel.


Ősszel azzal a halvány narancsos terrakottával kombinálnám (textilek stb.), ami az egyik linkelt képen látható. Karácsonykor ezüst, minden mennyiségben!:)


Mi "biztonsági játékosok" voltunk (barna árnyalatai), ahogy írod, használt családi ház, sok, elég szép farészlettel, amit nem akartunk lecserélni. Ha szabadon dönthetek, listás lett volna a halvány vízzöld.

2019. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Én nem színes bútorban gondolkoznék, ez ugyanis hosszútávon el fog avulni. A divatszínek jönnek-mennek, az ízlésünk is változik. Amúgysem vagyunk egyformák persze, nekem téli estéken nagyon zavarná a szemem, főleg, hogy amerikai konyha és a kanapén nyakig betakarózva is ezt látom. Biztonságra játszanék, így pl. fehér bútort választanék és mögé a munkalap fölé a falra tennék inkább türkiz falburkolót. Mondjuk plexit, vagy üveglapot, az most divatos és baromi gyorsan cserélhető, ha megunjátok. Mellé mehetnek türkiz kiegészítők, akár lámpák, textíliák, konyharuha, alátét, étkészlet, stb.

Azt is érdemes mérlegelni, hogy meddig maradtok és mennyibe kerülne. Ha 5-6 éven belül eladjátok a házat, érdemes semleges színeknél maradni, mert nem biztos, hogy megkönnyíti az eladást, ha a leendő vevő tudja, hogy a konyhabútort azonnal cserélnie kell, mert irtózik a színétől. Ha már véglegesen terveztek itt, akkor persze mehet bármilyen, de ebben ugye benne van a rizikó, hogy nagy beruházás, ha cserélnétek.

2019. ápr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!