Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tapasztalataitok (nem csak...

Tapasztalataitok (nem csak elképzeléseitek) szerint miért jobb (jobb? ) a konyhában a vízszintes faliszekrény (felfelé nyílódó ajtós), mint a hagyományos?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jún. 30. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem most felfelé nyíló van, előtte volt kétszárnyú is. Nem igazán vettem észre előnyt, vagy hátrányt, ez a mostani a modernitása miatt kapott felfelé nyíló ajtókat.
2019. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez igazából a konyha alakjától és méretétől, illetve a szekrény magasságától (mármint miyen magasra van téve) is függ.


Nekünk például kifejezetten praktikus.

A lakás körkörös. A konyha két végén mehetsz az előszobába és az étkezőbe, a nappali pedig a túloldalon van, szintén mehetsz belőle az előszobába és az étkezőbe.

A konyha egy kis folyosó gyakorlatilag.

A konyhapult, mosogató, sütő, ígyis elviszi a konyha egyik felét. Egy embernyi hely van. Előre-hátra nem igazán tudsz mozdulni, csak jobbra-balra.

Viszont ahhoz, hogy a felső polc hátulját is elérd fellépő nélkül, a szekrény aljának fejmagasságban kell lenni.

Viszont amikor már több cuccot veszel le és elfogy a pult, ahogy leveszed kénytelen vagy oldalra IS lépni.

A hagyományos szekrénynél itt vagy a fejed, vagy a kezed bevernéd folyton a szekrény ajtajába. A felfelé nyílósnál így nincs gond.


Mint mondtam, ez mind-mind függ a konyha kialakításától és méretétől, a szekrény méretétől, illetve az ajtó nyílásának max szögétől. (Van olyan amit vízszintesig felnyithatsz, van amit csak 60°-ig, stb.)


Szóval nálunk a kényelmi/helytakarékossági okok voltak ami miatt cseréltünk.


...


Mondjuk én a legjobbnak azt tartom, amit az új házamban (pontosabban ismerősöm háza, de amikor nincs Magyarországon [12-ből 10 hónapot] akkor én használom) használunk.

Redőnyös. Lapokból áll az ajtó, és motorikusan (hangvezérlésre) felgörgeti, így végképp nem vesz el nagyobb helyet a térből csak azért mert kinyitod.

2019. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

A "modernkedés" jegyében, valamit ki kellett találni a sznob háziasszonyoknak is -ha már főzni amúgy sem tudnak-, hogy legyen mit mutogatniuk.


Amúgy csak annyi a különbség, hogy másképpen fejeled le, de közben pont ugyanúgy anyázol majd, mint a hagyományosnál.

2019. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felesègem nem szereti, mert kinyitni kitudja, de bezárni már nem èri el.

Amúgy ezen kívül szerintem tökmindegy.

2019. jún. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
El se tudnám képzelni, hogy ilyen legyen nálunk. Kizárólag hagyományost tudnék elfogadni.
2019. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A mienkben elfáradt a két rugós kar ami megtartotta felfelé.

Azóta a fejemmel kell tartanom amíg pakolok benne.


Az vegyen ilyent legközelebb, akinek két anyja van.

2019. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel végleg meggyőztél. :)

Egyébként is a hagyományos mellett döntöttem különben, mert magas se vagyok, meg egyébként is: ha nem tudom, hogy hol van, amit keresek, akkor a hagyományosan nyíló magas szekrényt elég kinyitni, máris átlátom, hogy mik vannak a felsőbb polcain, ha csak felnézek, nem kell potyára székre állni, hogy aztán lássam, nem is ott van, amit keresek. :)

2019. júl. 6. 18:22
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja meg a boltban is az volt a tapasztalatom, hogy kinyitni még oké, de aztán felugrik az ajtaja, és nem érem el, hogy visszacsukjam. :)
2019. júl. 6. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!