Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy kb 30 nm-es lakásnál...

Egy kb 30 nm-es lakásnál konvektoros fűtéssel nagyjából mennyi lehet a gázszámla?

Figyelt kérdés
Földszinti polgári lakás, egy konvektor van a szobában, a konyhában és a fürdőben nincsen. van egy terráriumi állatom aminek a 22-23 fokot minimum meg kellene teremtenem, és az albérlet amit kinéztem lehet erre alkalmatlan lesz, vagyis pontosabban rámenne a gatyám is
2019. szept. 17. 09:09
 1/8 A kérdező kommentje:
ja igen, és körbe van véve minden oldalról lakással az amit kinéztem, a belmagasság 3 méter körül van
2019. szept. 17. 09:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Infralampaval szoktak a terrariumokat fűteni, így nem kell a lakasba 23fokot tartani.
2019. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos bútorlapos megoldás van és sehogy nem tudjuk belekötni a lámpát. plusz mindenhez közel is lenne, ami elég gyulladásveszélyes
2019. szept. 17. 10:03
 4/8 anonim ***** válasza:

A konvektornál van egy olyan hátrány, hogy a konvektor közelében jelentősen melegebb van, távolabb hidegebb. Ennek a mértéke a lakás hővesztesége, illetve a szomszédaid felé a hőáramlás, annak mértékében, ki, hogyan fűt, milyen a lakás hővesztesége (szigetelése).

Gatyád nem hiszem, hogy rámenne; fűtés közelébe helyezd el. Árat nem tudok mondani, de nem hinném, hogy vészes lenne.

Nekem a szigetelt társas-házi lakásba kb 55m2 szinte mindig őrlángon megy a 2 konvektor.Gázról megy a meleg víz is, főzünk is, így 5800 a havi-átalány, kb 20-21 fok van télen.

2019. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 22 fok még simán jó lehet, több nem nagyon, a nagy belmagasság miatt a plafon alatti részt fűtöd kb.

Én ilyen lakásban nőttem fel gyerekként, tény, hogy sose voltam fázós. :) Aztán később távfűtéses lakásba költözve eleinte télen is sarkig kellett tárjam az ablakokat, hogy el tudjam viselni a meleget.


A konvektor nem fogyaszt olyan őrült sok gázt, nálunk otthon se volt drágább mint most cirkóval, de ha nagyon melegre vágysz, akkor nem ez lesz az ideális otthonod. Mi végül anno begalériáztuk, mondjuk utána meg megpusztultam fent a melegben, mert a lenti részhez volt igazítva a fűtés.

Persze nem mindegy a konvektor elhelyezése (nálunk pl ablak alatt volt), milyen a szigetelés, stb.

2019. szept. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagymamám polgári lakása, 40valahány négyzetméter, 1.5 szoba + konyha, fűrdő

3 helységben 3 konvektor, az egész lakásban kellemesen meleg van, en fizetem a számláit, úgyhogy biztosan tudom, havi 12000ret fizetek neki átalány, elszámolasnal idén 8000ret kellett ráfizetnem.

2019. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel minél magasabbra az állatkát!
2019. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 vagyok, kimaradt, ebben benne van a napi sütés főzes is, és a használati melegvíz is.
2019. szept. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!