Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanykazánnal fűteni?

Villanykazánnal fűteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 120 nm-es házunk, abból 80-90 nm az amit fűtünk! tavaly márciusban vettük a házat akkor már nem voltak olyan hidegek és az előző lakó hagyott itt nekünk némi fát, azt használtuk el!

Közben készültunk a télre, is figyelembe vettük hogy decemberben születik a babánk, és hogy még melegebbnek kell lennie a házban mint amúgy kellene. Csak hogy a számításaink nem jöttek be mert egy hónap alatt 100 000 Ft fát égettünk el úgy hogy nem volt az a hatalmas meleg a házban. Azt hozzá kell tenni hogy van olyan ablak amit még most ki cserélünk mert nem igazán szigeten jól. Ezenkívül rakni kell pakolni kell koszos stb. és mindezt úgy hogy nem voltak azok a nagy hidegek. Közel 400-500 000 Ft fát használunk majd el április végéig!

Az nagyon sok nekünk a szüleimnek gáz van bekötve nekik 80 m² a ház nagyon meleg van és 35 000 Ft a gáz számlájuk. Mi is beköttetnénk csak az E.ON szerint nincsen kivitelezőjük hogy be hozzák a csonkot, várni kell rá 2 évet!

A házban új radiátorok új fűtéscsövek és egy Totya kazán van ez szolgáltatja a meleget!

arra gondoltunk hogy villany fűtést csinálnánk. Kb. 500 000 Ft ba lenne ! Van valakinek ilyen jellegű fűtése mennyit fogyaszt havonta? 12 kW a számolva kiszámoltuk de nem tudjuk pontosan mennyi lenne a vége. Valamint ebben az évben szigetelőnk kicseréljük a maradék rossz ablakokat valamint a tetőt is le szigeteljük. Ezáltal fából is kevesebb kellene de úgy vagyunk vele hogy ha villany kazán kevesebbet vagy ugyan ennyit fogyaszt akkor inkább ki építjük azt a rendszert Hogy ne kelljen a fára figyelni. Hiszen most is elutaztunk hétvégére és vasárnap mikor hazajöttünk a két hónapos babánkkal 16 ° volt a házban. Ezt is szeretnénk a jövőben elkerülni jó lenne egy termosztát os rendszer hogy mindig meleg legyen.



2020. márc. 3. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Én az infra fűtést javasolnám addig, amíg a gázt nem tudják behozni a házba. Már elfogadható áron lehet venni infra fűtőtestet, amit akár a falra, akár a plafonra lehet szerelni és ezzel egy-egy helyiséget felfűteni.
2020. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál, de mivel a radiátorok ott vannak így inkább a villany fűtést csinálnánk meg .Meg a meleg víz miatt is célszerűbb lenne az ! Szerinted hasonló árban van a panel és a kazán fogyasztása ?

Ha most villany kazán lesz akkor nem köttetjük be később a gázt 😊

2020. márc. 3. 11:16
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekünk villany fűtőpaneleink vannak, régi ház, új nyílászárók, feljavított de nem csúcsszuper szigetelés, 36 nm, és ilyen 40ezer körül van a havi villanyszámlánk. Minden, de minden villannyal megy a házban, és ilyen 23-24 fok van odabent mikor otthon vagyunk. (Amúgy meg időzíthető, de ha hazaérkezés után nyomjuk feljebb, akkor percek alatt bemelegszik a ház.)

A "kialakítás" 150.000 forint volt. (Azért idézőjeles, mert az egész annyi volt, hogy megrendeltük neten, másnap vagy harmadnap hozta a futár a paneleket, felfúrtuk őket 4-4 csavarral, és igazából egyből használható. Mi közvetlenül rákötöttük a villanyhálózatra, hogy ne konnektorról menjen, ez volt plusz pár perc "munka".)

Fával soha többé nem fűtenék, régen az volt még mikor a szüleimmel éltem, borzasztó kényelmetlen, macerás, koszos és már drága is. A gázt beköttetni macera és horror pénz. A villany szerintem nem olyan rossz megoldás, mint ahogy riogatnak vele. Bocsi, nem konkrét kazánról van tapasztalatom, de azt hiszem azzal talán olcsóbb megoldani, mint ezekkel a panelekkel ami nekünk van... Mondjuk én a radiátoroktól, csövektől nagyon örülök, hogy megszabadultam. :)))

2020. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

12 kw nagyon sovány lesz 120 m2 alapterülethez. 25 kW kelleni fog a hideg téli napokon kifűteni egy ekkora épületet.

1,5 millió forint körüli éves villanyszámlával kalkulálj az elektromos kazánra.


A problémád forrása az, hogy nagy a házad hőigénye. Ezt kellene elsőként lecsökkenteni.


Én nem tennék be egy újabb hőtermelő eszközt, főleg nem elektromos kazánt, hanem szigetelnék:

3 rétegű ablakok, 20-30 cm kőzetgyapot a födémre, 12-16 cm EPS a homlokzatra. Ebben a sorrendben.

2020. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elektromos kazán és infra panel fogyasztása gyakorlatilag teljesen egyforma.
2020. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Vannak gondok. Egyrészt nedves fával fűtesz ami akár duplájára is növelheti a tüzifafogyasztást. A fának 2 évet, de legalább 1 telet száradnia kell felhasogatva ha olcsón akarsz fával fűteni.

A mai tüzifaárak mellett, még 2 éves légszáraz fát használva is, csak minimális a megtakarítás a gázhoz képest.

A direkt villany fűtés (elektromos kazán, fűtőpanel, infrapanel)) a gáz árának háromszorosa. Csak passzívház közeli szigetelésnél éri meg.

Esetedben a H tarifás klíma lenne a leggyorsabban megvalóstható és gazdaságos megoldás. A meglévő fűtés meg marada segéd- tartalékfűtés.

2020. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de hiába vesz több százezerért klímákat az alapprobléma ugyan úgy megmaradna neki: nagy a ház hőigénye.

/legfeljebb nem kell begyújtani/


Hiába variálsz a hőtermelőkkel, mindegyikkel sok hőt kell termelni és ez itt a baj. Amíg a hőigény nem csökken, addig bizony a rezsi sem fog.

2020. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha van egy 80 kilós orosz juhászkutyám, etethetem én akármivel, sose fog annyiba kerülni, mint egy tacskó kosztja.
2020. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na még mindig nem tudtunk döntést hozni az ügyben ! Valakinek van ötlete hogy mégis hogyan lehetne a gázt be köttetni? Mint fentebb írtam az E.ON szerint nincs kivitelezőjük ezért a két év várakozás .. Ki hallott már ilyenről ?
2020. márc. 6. 05:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem nehéz döntés pedig. Vagy nem fűtesz 2 évig, vagy megcsináltatod a villanyosat. Vagy szigetelsz, vagy fizetsz vagyonokat.
2020. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!