Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fokosra állítottátok Ti...

Hány fokosra állítottátok Ti egy 3-4 fős családnál a padlófűtés vizét és a használati melegvízet? A takarékosság - hasznosság figyelembevételével.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

A padló fűtés vize alapból sem lehet 38 foknál melegebb.

Ez nem a személyek számától függ.Ez a fűtési mód csak komfort meleget biztosit.

A használati meleg vízet sem érdemes 45 nél magasabbra állítani.40 nél többet nem bír ki a bőröd .

A készülék kimélése is takarékosság.

2020. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam egy 120 literes Hajdu villanybojler van, és 60 fok körüli vizet csinál. Úgy emlékszem ez a gyártó ajánlása is, illetve a felfűtési időt 65 fok eléréséig mérték. Szerintem ez alá nagyon nem érdemes menni, hiszen nem az a lényeg,mennyit bír a kezünk, hanem, hogy a drága pénzen előállított melegvízből minnél kevesebbet használjuk, és inkább több hideget keverjünk hozzá. Illetve ezeknél még ott van az, hogy vezérelt áramról megy, tehát kicsit spórolni is kell.

Átfolyós kombi kazánnál meg sokkszor mindegy, mert ha nincs hozzá tartály, akkor ha jobban kinyitottam a csapot már csak langyos vizet csinált.

2020. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ez a fűtési mód csak komfort meleget biztosit."

Már többször kérdeztem magyarázd meg légyszíves milyen az a "komfort meleg". De komolyan. Épületgépészeti szempontból határozd meg milyen "meleget" állít elő a padlófűtés és milyet más egyéb fűtési mód.

2020. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ő sem tudja, de szimpatikus neki ez az összetétel. De minden fűtés szerintem komfortos a testnek, mert kényelmesen ellazít, pihentet. És összességében a kényelmünket szolgálja.
2020. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!